- Öttusa -
Pálvölgyi Miklóst, a férfiválogatott szövetségi kapitányát az aranyérem fénye sem vakította el, a földön maradt. Azt nyilatkozta, hogy az elsőségnek ugyan nagyon örül, de a világbajnokságon többre, jobb teljesítményre lesz szükség. A kétszeres világbajnok Balogh Gábor egyéniben nyert bronzérme is jelzi, hogy a tavalyinál jobban áll a felkészülésben.
A 32 éves Sárfalvi Péter korával ellentétesen szerepelt, mert a technikai számokban nyújtott gyengébb teljesítményt, míg a fizikai versenyszámokban jobbat, a futásban elért második helyezése bizonyítja, hogy még mindig felveszi a versenyt a fiatalokkal. A világbajnoki ezüstérmes Horváth Viktor sérülése miatt került a csapatba Fülep Sándor, aki – önkritikusan – csak a lovaglásával volt elégedett. Az önkritikára való hajlam egyben magyarázat is az újabb sikerre, mert ebben a sportágban olyan magas a mérce, hogy egy Európa-bajnoki cím sem feledteti a hibákat.
Kulcsár Antal, a női válogatott szövetségi kapitánya nem tudta eldönteni, hogy sírjon-e vagy nevessen pénteki első tusa, a lövészet után. Tanítványa, Vörös Zsuzsa ugyanis szenzációsan kezdett, s az idegek csatáját 184 körös eredménnyel nyerte meg. Simóka Bea egyébként biztos keze ezúttal megremegett, jócskán elmaradva legjobbjától, 167 körös eredményével a mezőny végén végzett. Ugyan még nála is 5 körrel gyengébben lőtt Füri Csilla, de neki ez az úgynevezett lyukas száma.
A páston váratlan fordulat történt, csapatunk elkezdte a felzárkózást, a hatodik helyről felvívta magát a harmadikra. A legjobban az egyéni induló, Simóka Nóra szerepelt, 952 pontos eredménnyel. Az örömbe azonban itt is némi üröm vegyült, mert Vörös Zsuzsa 808 pontjával elmaradt a várakozástól. A szövetségi kapitány tehát ezután sem lehetett teljesen elégedett. A medencében versenyzőink hozták szokásos jó formájukat, így három tusa után átvették a vezetést, 44 pont volt az előnyük az angol együttes előtt. Az egyéni versenyben az olasz Corsini állt az élen, de mindössze csak 8 ponttal vezetett Vörös Zsuzsa előtt. Azt hihette mindenki, hogy ezzel szárnyakat kap a magyar csapat, elvégre a nem éppen jó kezdés után úgymond helyreállt a világ rendje. A lövészetet követően előbb vívásban dolgozott hátrányából az együttes, majd az úszásban már a megszokott nívós produkciójával szolgált. Hatodik hely–harmadik hely–vezetés. Szép íve volt a történetnek.
Aztán ismét fordult a kocka s végül érem se jutott a lányoknak. Lovaglásban a magyarok közül Simóka Nóra volt a legjobb, a zuhogó eső sem zavarta, hibátlanul teljesítette a pályát. Jól lovagolt Simóka Bea – mindössze egy akadályt vert – és Füri is. Nem sikerült viszont ez a szám az úszás után még második helyen álló Vörösnek, aki ezzel visszaesett a második helyről. A futás előtt Simóka Nóra és a Füri Csilla, Vörös Zsuzsanna, Simóka Bea öszszeállítású csapat egyaránt a harmadik helyen állt.
A futásban Füri Csilla remekelt, ám az ő pazar produkciója (a 11. helyről futott föl az ötödikre) is kevés volt ahhoz, hogy megőrizze dobogós helyét a Füri Csilla, Simóka Bea, Vörös Zsuzsanna összeállítású csapat, amely végül a negyedik helyen végzett. Füri 5. helye mellett a kizárólag egyéniben versenyző Simóka Nóra 12. lett, Simóka Bea a 15., Vörös a 21. helyig vitte.
Az Európa-bajnoki cím az olasz Corsinié lett (ő megőrizte három szám utáni előnyét), csapatban Nagy-Britannia győzött.
Elutasítják a magyarok a kéretlen LMBTQ-érzékenyítést
