Tavaly ilyenkor robbant ki az adásvételi ügy, amikor a Nagybányai FC mindenható tulajdonosa, bizonyos Heinrich Schorsch kijelentette: nem tudja biztosítani a másodosztályban bajnokságot nyert labdarúgó együttese élvonalbeli szereplését. Nincs anyagi fedezete a másodosztálynál lényegesen hosszabb utazásokhoz, ellátáshoz és a megannyi kiadáshoz. Gondolt egy merészet, és áruba bocsátotta a csapatot megillető első osztályú helyet. A legjobbak közül éppen kiesett dél-moldovai bákói csapat, a Bacau vezetői, élükön a város polgármesterével, Dumitru Sechelariuval, kaptak az alkalmon, és a vidéki város pénzes támogatóinak segítségével az együttes bent maradhatott az élvonalbeliek között (ahol végül is a soron következő 2001–2002-es idényben a hatodik helyen végzett).
Az idén majdnem megismétlődött a tavalyi eset, amikor az élvonalbeli csapat nélkül maradt egykori labdarúgó-fellegvár, Temesvár a fővárosi AEK újdonsült másodosztályú bajnokával akart egyesülni. Ezután a másodosztály másik győztese, a hajdani sokszoros bajnok és kupagyőztes Aradi UTA búcsút mondott a textilgyári klubnak, egyben a Maros menti városnak, és kissé északabbra, a partiumi Nagyváradra akart költözni, hogy ott az 1944-ben magyar bajnokságot nyerő NAC helyét elfoglalt FC Biharnak már hosszabb ideje a második vonalban vegetáló gárdája helyett a legjobbak között képviselje a Sebes-Körös menti várost.
A hasonló eseteken felbuzdulva másod-, sőt harmadosztályú klubok és egyesületek is elkezdték megvásárolni a feljebbjutást. A sportág vezetői azonban egyelőre nemcsak elítélik, de meg is tiltják a hasonló kezdeményezéseket. Megálljt parancsoltak a román labdarúgást megrontó megoldásnak. A szurkolók remélik, hogy egyszer s mindenkorra véget vetnek az indulási jogok piacának.
Orbán Viktor: Folyamatosan dolgozunk a viharkárok elhárításán, segítségért a 112 hívható
