Sajnos, az elmúlt idényben elég távol volt a dobogótól a Szeged, de a mostoha körülmények miatt a hatodik helyet is jó eredménynek könyvelték el. Leginkább annak örültek a városban, hogy nem szűnt meg a Tisza partján a férfi röplabdasport.
A Szeged vesszőfutása akkor kezdődött, amikor a klub egyetlen szponzora, a Medikémia 2001 májusában megszüntette a támogatást. A kétszeres bajnok és négyszeres Magyar Kupa-győztes csapat vezetőjének, Nyári Sándornak akkor szembe kellett néznie a teljes ellehetetlenülés veszélyével. Nyolc meghatározó játékosa távozott, akik közül öt most, a kedvező híreket hallva, jelezte, ősztől szívesen visszatérne. Nyári Sándor most már bevallja, a Medikémia kiszállása után nem gondolta, hogy egy sikercsapatnak is mennyire nehéz támogatókat találnia. A szakmai igazgató ma már tudja, hogy Szegeden nincsenek könnyű helyzetben azok az egyesületek, amelyek kimagasló eredményt szeretnének elérni, hiányoznak ugyanis a tehetős nagyvállalatok. Elsősorban külső körülmények miatt néhány éve elkezdődött a helyi tehetős cégek gazdasági mélyrepülése. Nyári ezért vette nyakába az országot és összeköttetéseit is kihasználva jutott el idén nyáron a budapesti szponzorokig. Hozzátartozik a pontos képhez, hogy az elmúlt, igencsak válságos évet a szegedi önkormányzat tizenötmillió forintos segélyének és néhány vállalkozó önfeláldozó támogatásának köszönhetően tudta átvészelni a csapat, benn is maradt az Extra Ligában. A tizenötmilliót egyébként a város a következő szezonban is folyósítja.
Emellett akadtak, akik nem feledték el a szegedi röplabdások korábbi fényes menetelését s még mindig jó reklámhordozónak tartják az egykori bajnokot. Természetesen az az elvárásuk, hogy ismét jusson ki a nemzetközi porondra a csapat. Nyári Sándor ígéri, amennyiben biztonságos lesz a klub anyagi helyzete, a bajnoki cím megszerzésére tör a Szeged, még úgy is, hogy nem igazolja le azokat az értékes jugoszláv játékosokat, akik bejelentkeztek az egyesületnél. Igaz, havi öt-hatezer dolláros fizetéssel jönnének csak. Nem számít a szakvezető az olcsóbb, havi nyolcszáz dolláros ukrán idegenlégiósokra sem, inkább a tehetséges magyar utánpótlásból válogat. Nyári Sándor tervei között az is szerepel, hogy szervezetileg is szétválasztja a profi felnőtteket az utánpótlás korosztálytól, ez utóbbiaknál a gyermekek és a serdülők országos második és harmadik helyezettek. Arra a kérdésre, hogy mekkora pénzügyi befektetés révén juthatna el a Szeged Európa elitjébe, az igazgató azt válaszolta, évi százmillióból ott lennének a legjobbak között.
Latorcai Csaba: A kormány segítene Budapestnek
