Vass György, az Eb szervezőbizottságának szegedi vezetője arról tájékoztatta lapunkat, hogy a felkészülés befejeződött, a verseny körülményei színvonalasabbak lesznek, felülmúlják az 1998-as világbajnokságét, amikor szintén Szeged volt a házigazda. 338 millió forintot költöttek az evezősstadion korszerűsítésére, amely hazánk első olimpiai központja.
Felépítették a pálya mellett a 44 ágyas szállót, az éttermet, a kondicionáló- és tornatermet, az orvosi központot, ahol a doppingvizsgálatokat is végzik majd. Bővült a sajtóterasz, új energiaellátást biztosítanak a tévéközvetítésekhez, világszínvonalúak lettek a hírközlés feltételei. Már feltöltötték vízzel az evezőspályát, amelyet azért tartanak kitűnő adottságúnak, mert védett az Alföldön uralkodó széljárástól. Bővítették a lelátót, ahol egyszerre 6500-an foglalhatnak helyet, emellett 20-30 ezer állóhely is van. Azért volt szükség a nézőtér megnagyobbítására, mert a július 20– 21-i döntőkön 20-40 ezer fős közönségre számítanak. Nemcsak a környező országokból jönnek autókaravánokkal, hanem nagy számban érkeznek Németországból, Lengyelországból, Norvégiából, Csehországból is. Szeged szállodáiban már a döntő előtti napokon ki lehet tenni a megtelt táblát, ugyanis a versenyzők mellett helyet biztosítanak ezerkétszáz hivatalos vendégnek és ezerötszáz kísérőnek is. Vass György szerint nem lesz gond az elszállásolással, a turisták előtt megnyitják a város kollégiumait is, és a Szeged környéki kempingek is teljes kapacitással dolgoznak, ott várhatóan 4000-5000 vernek fel sátrat.
A nagyszámú nézősereg kiszolgálására kétsávos utat építettek a pályához, a háromezer személyautó befogadására alkalmas parkolóból buszok szállítják az érdeklődőket a nézőtérhez. Ez azért is lényeges, mert a négy évvel ezelőtti világbajnokságon a sarat dagasztották a szurkolók, amíg a gépkocsijuktól gyalogolva elértek a verseny színhelyére. Akkor állandóan esett az eső, s a meteorológusok most is gyakori és kiadós záporokat jósolnak az Eb idejére. Természetesen a vendéglátók minden rendű és rangú egysége a legnagyobb sebességre kapcsol, mert az Európa-bajnokság üzleti szempontból is az év eseménye Szegeden, amelynek megrendezése csaknem kétszáznegyvenmillió forintba kerül. A költségek nagy része a számítások szerint az idegenforgalomban megtérülhet. A vendéglátósok szerint az Eb négy napja jó idő esetén hozhat annyi hasznot, mint a több hónapos sima üzemelés.
Vass György azt is elmondta, hogy az olimpiai központ korszerűsítését az Eb után folytatják, már készülnek a 2005-ös ifjúsági és a 2006-os felnőtt kajak-kenu világbajnokságra. Az evezősstadion kiépítésére megszavazott, az állami büdzséből biztosított egymilliárd forintból eddig az összeg egyharmadát költötték el, a továbbiakban a munkákat az is gyorsíthatja, hogy rendeződik Maty-ér tulajdonviszonya. A terület teljes egészében állami kézbe kerül, többtucatnyi magántulajdonos, köztük a város is lemondott a maga részéről, hogy segítse a fejlesztéseket.
Zelenszkij így akarja folytatni a háborút
