A szegedi sportuszodában rendezik meg a LEN-kupa H csoportjának nyolcaddöntős mérkőzéseit november 8–10. között. A házigazda Szeged az olasz és jugoszláv válogatottakkal teletűzdelt R. N. Florentiát, a horvát Primorje Rijekát és a német S. V. Cannstattot fogadja. A nagy érdeklődés miatt a belépőket elővételben kezdték árusítani. Ez a kupasorozat ugyanúgy felcsigázta a szurkolókat, mint amikor a Szeged csak a döntőben maradt alul az olimpiai bajnokoktól hemzsegő olasz Pescarával szemben hat évvel ezelőtt. Most azonban az FTC és az UTE visszalépése után került a Tisza-parti egyetemistagárda a LEN táblájára, így a bajnokság 6. helyezettjeként a Szeged megszerezte a csoportmérkőzés rendezési jogát. Az egyetemisták vezetőedzője, Horváth Viktor nem csinál titkot abból, hogy a pénzügyi meggondolások is szóba jöttek, amikor a LEN-kupába jelentkeztek. A rendezés nemcsak viszi, hanem hozza is a pénzt, mert a Szeged kézilabdacsapata mellett Dél-Magyarországon csak a szegedi pólósok szerepelnek nemzetközi porondon. Ez azért számít nagy szónak vidéken, mert a lehetséges támogatók felfigyelnek az eseményre, és jó szereplés esetén összejön annyi pénz, hogy a meghatározó játékosokat a következő szezonban is itt tudják tartani. Ehhez hat-nyolc millió forintra lenne szükségük.
A szegedi pólósklub éves költségvetése nem haladja meg a 25 millió forintot, s a játékosok többsége az ingyenebéd mellett havi 30 ezer forintos fizetést kap.
„A nemzetközi sikerrel nemcsak a bevételt tudnánk növelni, hanem a klub ázsiója is emelkedne, úgy, mint a kilencvenes években, amikor épp a kitűnő LEN-szereplés után vitték el a játékosügynökök az egyetemistagárdától Fodort, Molnárt és Kiss Csabát” – mondta Horváth Viktor, aki mindent a novemberi ütközeteknek rendel alá, ezért a bajnokság idején is kemény tornatermi edzéseket tart.
Ennek persze lehetnek kellemetlen mellékhatásai is, mint például az, hogy a szegediek súlyos vereséget szenvedtek a Honvédtől és a Vasastól. A szakvezető ezt azért nem tartja olyan nagy tragédiának, mert ez a két alakulat hozzátartozik ahhoz az európai szűk elithez, amelyiktől bármikor ki lehet kapni. A szóban forgó csapatok külön kategóriába tartoznak, annál inkább is, mert az ott szereplő bármelyik meghatározó játékosnak magasabb a jövedelme, mint a Szeged egész évi költségvetése. Ennek ellenére Horváth Viktor tartja annyira ütőképesnek együttesét, hogy eredményesen tudja képviselni a magyar vízilabdát. Csapatától a firenzeiek mellett továbbjutást vár, ezért biztosan le kell győzniük a horvátokat és a németeket.
A sikeres szereplés zálogaként elsősorban azt hangsúlyozza, hogy a napi hatórás edzésben hisz, és az amerikai Kitradge-dzsel, Samuelsszel, a Becsejből igazolt Kozma Zsolttal annyira megerősödött az egyetemistacsapat, hogy bármilyen bravúrra képes.
Beazonosította a brüsszeli „aranyásókat” a Szuverenitásvédelmi Hivatal
