- Jégkorong -
A jóslatokhoz képest mindkét főcsoportban alaposan felborult a papírforma. Nyugaton például az a Vancouver Canucks áll az élen, amely tavaly a nyolcadik, utolsó helyen csúszott be a rájátszásba, és ott a későbbi győztes Detroit Red Wings azonnal kivégezte. A nyáron sem indultak jól a dolgok, elment tőlük Andrew Cassels, és a center helyére klaszszist nem igazoltak.
Közepesen is kezdtek, de aztán produkáltak egy tízmeccses nyerő szériát, és a nyugati konferencia elején találták magukat. Legjobbjuk, a svéd kapitány, Markus Näslund bombaformában teljesít, ő áll a liga góllövőlistájának élén, eddig 24-szer volt eredményes, míg a kanadai listán 46 ponttal az ötödik. Mellette Todd Bertuzzi, valamint a center Brendan Morrison remekel, a fiatal svéd Sedin ikerpár is tökéletesen felvette a liga ritmusát. A védők közül pedig a kanadai olimpiai bajnok, Ed Jovanovski jelent abszolút tekintélyt. A kapuban jól megy Dan Cloutiernek, bár jelenleg éppen sérüléssel bajlódik.
A Vancouver mögött nyomul a címvédő Detroit Red Wings, amely annak ellenére is tartja magát, hogy Steve Yzerman nélkül játszik. A gárda kapitánya komoly térdproblémákkal küzd, és orvosai szerint 50 százalék az esély arra, hogy valaha még pályára lép az NHL-ben. A tavalyi hősök közül már Dominik Hasek sincs, igaz, őt a kanadai Curtis Josephfel pótolták, míg a kispadról sem a liga elismertebb edzője, Scottie Bowman irányít, hanem egykori segítője, Dave Lewis.
Nyugatról szólni kell még a Dallas Starsról is, amely gyakorlatilag idén nyáron is ugyanazt csinálta, mint tavaly, csak ezúttal sikerrel. A gárda az utóbbi szezonban lemaradt a rájátszásról, holott remek csapatuk volt. Idén megszerezték Bill Guerint és Scott Youngot, sőt visszaédesgették Svédországból Ulf Dahlent, és ez mind remek húzásnak bizonyult. „Balhés” kapusuk, Ed Belfour távozott, és egyelőre nagy talány, hogy a fiatal Marty Turco a rájátszásban is úgy teljesít-e, ahogyan egyelőre az alapszakaszban.
A többre taksált San Jose Sharks és a Colorado Avalanche egyelőre nem a tudásának megfelelően teljesít, míg a liga meglepetéscsapata, a Minnesota Wild mindenki döbbenetére rájátszás helyen masíroz. Sztárjukat, a fiatal szlovák Marian Gaborikot tavalyi debütálása után már a legveszélyesebb gólvágók között tartják számon.
Keleten az Ottawa Senators áll az élen. Ebben persze semmi meglepő sincs, hiszen a szakértők szerint keleten nincs párja az együttes csatársorának. Ez talán egy kicsit túlzás, de Alfredsson, Arvedson, Bonk, Havlat és Marian Hossa nyilván bármely csapatban helyet követelne az első két sorban. Hátul sem állnak rosszul, a Senatorsban játszik a liga legmagasabb bekkje, Zdeno Chara, rajta kívül Philips és Redden jelenti a szilárdságot. A kapus Patrick Lalime; és amikor a rájátszásban elhullott az Ottawa, a szurkolók a fiatal kapus nyakába varrták a kiesést. Nos, új hálóőr nem jött, Lalime maradt, egyelőre közmegelégedésre.
Az Ottawa mögött a Boston gyűjtötte a legtöbb pontot keleten. Sztárjuknak, Joe Thorntonnak is jól megy, immár 48 pontot hozott öszsze, ha így folytatja, átlépi a százpontos határt. Pechjükre másik menőjük, Szergej Szamszonov három hónapra kidőlt, de Brian Rolston, vagy éppen Glenn Murray remek formában teljesítenek, megfelelően pótolják az oroszt. Nem mellesleg, a Bruins lőtte a legtöbb gólt keleten, már 115-nél jár.
Keletről nem maradhat ki a Pittsburgh, igaz, róluk csupán Mario Lemieux miatt kell szót ejteni, mert a pingvinek éltek már meg szebb napokat is. Lemieux vezeti a kanadai listát, 64 pontnál jár, és bizony a gólpasszok terén sincs párja, azon a táblázaton 46-tal áll az élen. Meglehet, ez a fantasztikus teljesítmény is kevés lesz Pittsburghben ahhoz, hogy a csapat bejusson a rájátszásba.
A telefonos csalók újabb módszere: áruházlánc nyereményjátékával csábítanak
