A San Antonio Spurs végzett az élen az észak-amerikai profiliga (NBA) 82 fordulós alapszakaszában. A címvédő Los Angeles Lakers az utóbbi két hónap remek hajrájával magabiztosan, a Nyugati főcsoport ötödik helyén jutott be a playoffba, jóllehet az 50-32-es győzelem-vereség mutatójára nem lehet büszke. Philadelphiában büntetőből szerzett kosárral fejezte be csodálatos pályafutását – ezúttal végleg – minden idők legnagyobb játékosa, Michael Jordan, aki csapatával, a Washingtonnal nem került be a rájátszásba.
Mivel még egy újrakezdésre egészen bizonyosan nem szánja el magát Michael Jordan, teljes bizonyossággal kijelenthető: csodálatos sportpályafutása csütörtökre virradóan a philadelphiai First Union Centerben véget ért. A 40 éves zseni a Sixers–Wizards találkozón 28 perc alatt 15 pontot szerzett, utolsó kosarát pedig büntetőből dobta 2:02 perccel a lefújás előtt. A Washington 107-87-re kikapott, az pedig már korábban eldőlt, hogy a fővárosi együttes nem vehet részt a rájátszásban. Bár Jordan többször elmondta, hogy szerette volna még egyszer „megkóstolni” a playoff ízét, ez a vágya most nem teljesült.
Michael Jordan 1984 óta 15 idény alatt 1072 mérkőzést játszott az NBA-ben, meccsenként átlagosan 38,3 percet töltött a pályán, ami 41 011 percet jelent. Ezalatt 32 292 pontot szerzett, átlaga az utóbbi két év gyengébb mérlege ellenére is 30,12 pont. A további lényeges mutatókban Jordan átlagai a következők: 6,2 lepattanó, 5,3 gólpassz, 2,35 labdalopás, 49,7 százalékos dobáspontosság. Pályafutása során hat bajnoki címet nyert a Chicago Bullsszal; tízszer volt az alapszakasz gólkirálya; ötször választották az alapszakasz, hatszor a nagy döntő legjobbjának. További rekordjainak felsorolásához kevés a hely, legyen elég annyi, hogy Jordan minden idők harmadik legtöbb pontot szerző játékosa, 30,12-es átlagával minden idők legjobbja.
„A kosárlabda volt az életem – mondta ünnepélyesen a búcsúzó Jordan. – Soha nem lettem volna ismert, ha nincs ez a játék. Kitörési lehetőséget jelentett, megadta az esélyt, hogy tapasztalatokat szerezzek az életről nemcsak itt, az Egyesült Államokban, hanem a világ számos pontján. A kosárlabda sok mindent megtanított nekem az életről: az alázatról, a tiszteletről, a kemény munkáról, az elhivatottságról, a sikerekről, a kitűzött célokról és más alapvető dolgokról. Én és a játék olyanok voltunk, mint a legjobb barátok, ám néha fel kell nőnöd, és el kell hagynod a legjobb barátodat. De mindig emlékezni fogok rá, és semmi nem törölheti ki a tudatomból, mennyi mindent megvalósíthattam e barátság által.”
Egyébiránt az NBA 2002–2003-as idényében Keleten a Detroit Pistons, Nyugaton a San Antonio Spurs végzett az élen az alapszakaszban; utóbbi együttes egyben a liga legjobbjának bizonyult. Az 1999-ben bajnoki címet szerző San Antonió-i klub 1976 óta íródó történetében még soha nem zárt ilyen jó mérleggel: 60 mérkőzést nyert meg, és csak 22-t veszített el.
A gólkirály az orlandói Tracy McGrady lett mérkőzésenkénti 32,1 pontos átlagával.
A szombaton kezdődő rájátszás párosítása (zárójelben főcsoportban elért helyezés). Keleti főcsoport: Detroit (1)–Orlando (8), New Jersey (2)–Milwaukee (7), Indiana (3)–Boston (6), Philadelphia (4)–New Orleans (5). Nyugati főcsoport: San Antonio (1)– Phoenix (8), Sacramento (2)–Utah (7), Dallas (3)–Portland (6), Minnesota (4)–LA Lakers (5). A párharcok négy nyert mérkőzésig tartanak.
Nem tudtak elmenni a kamuprofilok: üresen maradtak a lelátók a Tisza Párt kongresszusán
