Csoportelsőként zárt a női válogatott

-VÍZILABDA- Csoportelsőként zárta az első szakaszt a magyar női pólóválogatott a 10. úszó-, műúszó-, műugró-, hosszútávúszó- és vízilabda- világbajnokságon Barcelonában. Faragó Tamás szövetségi kapitány csapata tegnap a kazah válogatottat győzte le 10-9-re. Együttesünk így egyenes ágon jutott a hétfői negyeddöntőbe, ahol várhatóan az orosz válogatottal játszik. Műugrásban Lengyel Imre 1 m-en a középdöntőben csoportjában negyedik. lett, így nem jutott be az esti fináléba.

Kemenczky Zoltán
2003. 07. 17. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Internetes fórumokat olvasgatva Barcelonából úgy tűnik, hogy a magyar a szurkolók egyre kritikusabbak a férfiválogatott produkciója láttán. Török László, a Magyar Rádió tudósítója szerint a Petőfi adó sms-küldő akciójában még mindig nyolcvanszázaléknyi a pozitív üzenet a csapat számára. Ám ez néhány napja még kilencvenkilenc százalék volt – teszi hozzá a riporter.
Itt, a katalán fővárosban most inkább azzal foglalkozik az ember, hogy megpróbálja kitalálni válogatottunk programját a következő hétre. Már csak azért is, mert két meccsből messzemenő következtetéseket nem szabad levonni. Megjegyzendő: az Európa-bajnok szerb válogatott is szenvedett eddig.
Az A csoportban ha a horvát csapat legalább ötgólos különbséggel legyőzi ma a románokat, akkor csoportgyőztes lesz előttünk. Kemény Dénes szövetségi kapitány gárdája így természetesen sokkal nehezebb ágra kerül, mint először.
Érdemes kiindulni abból, hogy az utolsó csoportkör mérkőzéseit a papírforma uralja. Tehát legvalószínűbb, hogy az A csoportban Horvátország, Magyarország, Románia, Kanada lesz a sorrend. A B csoportban feltehetőleg az Egyesült Államok két góllal le tudja győzni Ausztráliát, és végül csoportelsőként végez Szerbia-Montenegró előtt. A C kvartettben az olaszok az első hely várományosai, de ahhoz, hogy ebben biztosak lehessenek, ma meg kell verniük a görögöket. (Cseppet sem könnyű feladat.) Ebben a négyesben így olasz, német, görög, kínai rangsor jön létre. A D csoportban a spanyolok szinte biztosan nyernek – köszönhetően az oroszok elleni, szerda esti 10-8-as sikerüknek. Így ez négyes spanyol, orosz, szlovák, brazil sorrendben zárja a selejtezőket.
Ezek után valószínű, hogy a magyarok a nyolc közé jutásért az ausztrálokkal, a negyeddöntőben az olaszokkal, a fináléért pedig a spanyolokkal vagy a szerbekkel találkozhatnak.
És most vissza a spanyolokhoz: ahogyan várni lehetett, az oroszok elleni mérkőzésük volt az első telt házas meccs a CN Barcelona-uszodában. Meg kell állapítani, hogy a katalán szurkolók teremtette hangulat, a maga spontaneitásával, messze felülmúlta azt, amit a két évvel ezelőtti, margitszigeti Európa-bajnokságon tapasztalhattunk magyar részről. Őrjöngés és pokol – mostantól mi is készülhetünk rá, hiszen előfordulhat, hogy az elődöntőben magyar–spanyol lesz. Szembeötlő volt, hogy a játékosoknak szárnyakat adott a tomboló közönség, és nem megbéklyózta őket, ahogyan az 2001-ben a magyar válogatottal történt Budapesten.
A női tornán tegnap játszották az utolsó csoportkört. Már kora délután valószínű volt, hogy a magyarok az oroszokkal találkoznak majd a nyolc között. A B csoportban ugyanis 8-8 lett a holland–orosz rangadó vége, s ez a hollandok csoportelsőségét jelenti. A nyolc közé jutásért az oroszok a brazilokkal meccselnek majd, amelyen borítékolható a győzelmük. A negyeddöntőben pedig Faragó Tamás csapata vár rájuk.
Az orosz válogatottról szólva meg kell jegyezni, hogy a hollandok elleni nyolc góljukból hetet (!) centerük, Turova szerzett.
„Kellene valami hashajtót adni ennek a Turovának” – tréfálkozott Gábor Antal, a magyar női válogatott orvosa. Faragó Tamás csak annyit jegyzett meg: „Gyakorlatilag mindegy, hogy a holland vagy az orosz csapat, a nyolc között már nem kaphatunk gyenge ellenfelet. A negyeddöntő elsősorban pszichikai küzdelem, mert az embernek az attól való félelmét kell legyőznie, hogy mi lesz, ha nem jut be a négy közé.”
Kazahsztán válogatottja nem tűnt verhetetlen ellenfélnek. Különösen nem annak a válogatottnak, amelyik a győzelem reményével utazott ide, Barcelonába.
A medencében azonban nem lehetett látni különbséget a két csapat között. Különösen nem az első negyedben, amely váltott vezetés után 4-4-re végződött. A második hét percben a gólt a parton hagyták a hölgyek, s csupán egyetlen magyar találat jelezte, hogy gólra játsszák ezt a sportágat. A harmadik „felvonásban” végre azt nyújtották Primászék, amit valójában tudnak. Fölényesen 5-1-re nyerték a negyedet, s elhúztak 10-5-re. Ez megvolna… – vélhette mindenki a magyar kispadon, ám tévedett. Az utolsó hét percet átaludták a lányok, s el is vesztették ezt a játékrészt. Méghozzá úgy, hogy egyetlenegy alkalommal sem tudták bevenni a kazah kaput. Ők viszont négyszer is, így aztán a legsoványabb különbséggel (10-9) maradt százszázalékos a válogatott.
Eredmények. Nők. A csoport: Kanada–Ausztrália 6-3, Brazília–Nagy-Britannia 11-1. B csoport: Egyesült Államok–Németország 10-4, Görögország–Franciaország 7-1. C csoport: Japán–Venezuela 11-4, Hollandia–Oroszország 8-8. D csoport: Magyarország– Kazahsztán 10-9 (4-4, 1-0, 5-1,
0-4). Olaszország–Spanyolország 8-7. Műúszás. 1. Dedieu (francia) 99,251 pont. Műugrás. Férfiak, 1 m.: 1. Hszü Hsziang (kínai) 431,94, … 10. Lengyel Imre.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.