Szokássá vált: Williamsék és a belgák

T E N I S Z

2003. 07. 01. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az elődöntő egyik ágán Venus Williams–Clijsters mérkőzést rendeznek Wimbledonban, az angol nyílt bajnokságon, míg a másikon Serena Williams küzd Heninnel. Venus honfitársát, Davenportot, míg a belga versenyző az olasz Farina Eliát búcsúztatta három szettben. A férfiaknál a hétfőn sötétedés miatt félbeszakadt Ferrero–Grosjean nyolcaddöntő-összecsapást az utóbbi nyerte 6:2, 4:6, 7:6, 7:6-ra.

Venus Williams hetedik wimbledoni fellépésén negyedszer jutott be a nem hivatalos füves pályás vb elődöntőjébe, és amennyiben hű marad a saját hagyományaihoz, akkor az utóbbi három esztendőhöz hasonlóan ezúttal is a döntőig menetelhet. A 4. helyen kiemelt fekete bőrű amerikai lány 2000-ben és 2001-ben megnyerte a tornát, míg tavaly a fináléban kikapott a húgától, Serenától.

Az idősebbik nővér villámrajtot vett Davenport ellen, 2:0-ra elhúzott, amikor eleredt az eső. A szünetet követően nem változott a meccs képe, így a sokkal erőteljesebben játszó Venus 6:2-re nyerte a szettet. A folytatásban az 1999-es wimbledoni bajnok Davenport új erőre kapott, és ugyanolyan arányban hozta a játszmát, mint előtte Venus (6:2). A döntő szettben a tizedik wimbledoni fellépését ünneplő Davenport összeomlott, az utolsó 16 labdamenetből tizenötöt elveszített, így Venus Williams gyorsan eljutott a mérkőzéslabdáig, amit 86 perc után ki is használt.
Ennél két perccel rövidebb időt töltött a pályán Kim Clijsters (2.) az olasz Silvia Farina Elia ellen, aki az első felvonásban alaposan meglepte az esélyesebb belga versenyzőt, hiszen a legjobbkor brékelve 7:5-re megnyerte a nyitó szettet. Ezzel azonban felébresztette a Roland Garroson második helyezett Clijstersben az alvó oroszlánt: a második játszma 6:0-ával, a döntő szakasz 6:1-gyel ért véget.

A férfiaknál az alkonyat miatt csak tegnap fejeződött be a Roland Garros-bajnok, spanyol Juan Carlos Ferrero és a francia Sebastien Grosjean meccse. Grosjean 6:2, 4:6, 7:6 után is jobban, erőteljesebben teniszezett Ferrerónál, aki 6:5-nél még meccslabdát hárított, és egyenlített, a rövidítésben azonban tisztán alulmaradt, így 3 óra 7 perces küzdelemben végül kiesett.
A nap talán legjobb mérkőzését hozta a címvédő Serena Williams és Jennifer Capriati csatája. Az első szettet a nagy becsvággyal játszó Capriati nyerte 6:2-re, de a világelső nem ijedt meg, és a másodikban ugyanilyen arányban vágott vissza. Az utolsó szakaszban Serena korán brékelőnyt szerzett, ám Capriati nagyszerűen játszott, így többször is esélye nyílt a visszavágásra. Gyönyörű labdameneteket követően, 99 perc után mégis eljutott a meccslabdáig a tavalyi bajnok, és egy röpte meghozta számára a győzelmet.
A párizsi Roland Garroson első Grand Slam-győzelmét szerző Justine Henin-Hardenne-nek volt a legegyszerűbb dolga, mivel a tehetséges, ámde még nem eléggé felkészült orosz Szvetlana Kuznyecova csak négy gémet tudott nyerni ellene (6:2, 6:2). Henin 58 perc alatt lépett tovább, így – miként az utóbbi időben lassan megszokottá válik – a két Williams és a két belga klaszszis fölénye Wimbledonban is érvényesül.
A juniorverseny első fordulójában kiesett a Roland Garroson párosban diadalmaskodó Balázs György: az 5. helyen kiemelt magyar játékost a román Horia Tecau búcsúztatta 6:4, 6:2-vel.
Női egyes, negyeddöntő: V. Williams (amerikai, 4.)–Davenport (amerikai, 5.) 6:2, 2:6, 6:1, Clijsters (belga, 2.)–Farina Elia (olasz, 27.) 5:7, 6:0, 6:1, S. Williams (amerikai, 1.)–Capriati (amerikai, 8.) 2:6, 6:2, 6:3. Henin-Hardenne (belga, 3.)–Kuznyecova (orosz, 33.) 6:2, 6:2. Férfiak, nyolcaddöntő: Grosjean (francia)–Ferrero (spanyol, 3.) 6:2, 4:6, 7:6, 7:6.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.