Törő szerint ami jár, az jár, ha jogos járandóságról van szó, akkor illik kifizetni, még akkor is, ha játékvezetőkről van szó.
„Van valami az ötletben, hogy a játékvezetők is legyenek profik a futballban, ha már a profizmus uralja a játékot, akkor legyen valamennyi szereplő hivatásos.
Más kérdés, hogy attól még nem lesz valaki jobb bíró, hogy pénzt kap érte. Meggyőződésem, a játékvezetéshez éppen úgy tehetség kell, mint a futballhoz, sajnos a gyakorlat többnyire ellentmond ennek a tételnek. A legtöbb bíróban a szereplés vágya a legerősebb, amelyet csak megerősíthet, hogy a pályán ő a legfőbb hatalom.
Pályafutásom alatt nálam Palotai Károly volt az ideál. Igazi tekintélye volt, s nem csupán azért, mert futballistaként is klasszisként tartották számon. Amikor a BVSC-ben az ifiből fölkerültem a felnőttek közé, az első meccseim egyikét ő vezette. Mindenáron bizonyítani akartam, ezért igencsak felfokozott idegállapotban jöttem-mentem a pályán. Egyszer ellenem ítélt, már indultam volna, hogy tiltakozzak nála, de ő csak rám nézett, én pedig hirtelen bólintottam, mint aki elismeri a vétkét. Azt láttam a szemében: tudja, belefér a pakliba, hogy nekem van igazam, de a futballpályán ő az úr, és ha már egyszer sípolt, akkor nem vonhatja vissza az ítéletét.
A legemlékezetesebb bíróval való találkozásom Argentínában történt, a házigazdák elleni vb-nyitómeccsen. A portugál Garridóról később többen elmondták, hogy Argentínának kellett hoznia a meccset, a pályán persze erről semmit nem tudtunk, így aztán az ítéletei igencsak kiborítottak bennünket. Ki is állítottak, de nem ez volt a legérdekesebb. Amikor a piros lap után tehetetlen dühömben elindultam Garrido felé, az ellenfél sztárja, Mario Kempes lefogott. Ma már tudom, nem akarta, hogy nagyobb legyen a bajom a kelleténél. ”
Kellogg fontos üzenetet vitt Zelenszkijnek
