Szabadkártya és sportdiplomácia

T O R N A Még a gyengébb szereplés után is szép emlékekkel gondolhatnánk vissza a kiváló rendezésű ritmikusgimnasztika-világbajnokságra, amelynek a Budapest Sportaréna adott otthont a múlt héten. Hogy mégis keserű a szájíz, annak egyértelmű az oka: a pénteki együttes kéziszercsapatok selejtezője során „jól” lepontozták a magyar válogatottat. Így aztán a remélt olimpiai kvóta csak vágy maradt, s az sem biztos, hogy a szabadkártya elosztásakor jó lesz a lapjárásunk.

Róth Ferenc
2003. 09. 29. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gyerőné Fritsch Zsuzsa, a szövetség alelnöke – a most zárult vb szakmai alelnöke – szemmel láthatóan határozott ember, reálisan szemléli a sportágban zajló eseményeket, sok mindent tapasztalhatott már a pályája során.

A péntek esti „elpontozás” azonban még neki is sok és sokk volt. Hétfőre már valamelyest túltette magát az eseményeken, amelyeket azonban nem lehet megváltoztatni, semmissé tenni. (Így sajnos azokat sem, amelyek a kiváló gyakorlatokat bemutató magyar lányok lelkét rombolták.)

Amikor azt kérdeztem az alelnök asszonytól, hogy születhet-e valaha is olyan pontozás a sportágban, amely után mindenki elégedett, rövid választ adott.

– Nem.

A miértre azt mondta, hogy a pontozásos sportágak átka ez, amely magában hordozza a szubjektivitást, tehát a tévedést. (Nevezzük diplomatikusan így…)

– Ami megtörtént, megtörtént, hiába bánkódunk, jobb, más nem lesz. Abban reménykedem, hogy a szabadkártyával még odaérhetnek a lányok Athénba, ahová, mint az amerikai földrész képviselője, Brazília már el is jutott, pedig azon a kontinensen csak ott és Kanadában űzik a sportágat.

Hogy mikor osztják ki ezt az egyetlen megmaradt s remélhetőleg nem cinkelt lapot, arra azt válaszolta: „Akár már Budapesten dönthetnek, ugyanis itt tanácskozik a nemzetközi szövetség vezérkara.”

A végső szót, hivatalánál fogva, az olasz Bruno Grandi FIG-elnök és honfitársa, bizonyos Egle Ambruzzini asszony, a ritmikusgimnasztika-szekció technikai bizottságának az elnöke mondhatja ki. Ha a magyar lányok mellett döntenek, úgy elmondhatjuk: legalább a verseny utáni napokban jól működött a kritizált sportdiplomáciánk. Ha nem, akkor akár meg is sértődhetünk.

Már csak azért is, mert a ritmikus gimnasztika pontozásos, tehát szubjektív sportág…

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.