Szembesülés a tényekkel a vb-n

-VÍVÁS- Egy ezüst- és három bronzéremmel zárta a magyar vívóválogatott a kubai világbajnokságot, amely még a tavalyinál is szerényebb eredmény, igaz, valamennyi érem olimpiai számban született. Pillanatnyilag csupán hét athéni kvóta biztos, de még további négy-öt hely kiharcolható.

Sütõ-Nagy Zsolt
2003. 10. 12. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Már messze van az az idő, amikor vívásban a világbajnoki aranyérmek száma jelentette a siker mértékét. Az utóbbi évtizedek kapitányai rendre úgy fogalmaznak: három-négy éremmel, közte egy arannyal már elégedettek lennének. Ezúttal az arany hiányzik, de az ellenfelek felkészülését, lehetőségeit látva ez nem meglepetés. Sovány vigasz, viszont némi magyarázat az eredményekre, hogy a világbajnokságon a csapateligazítást nyugodtan meg lehetne tartani magyarul, annyi hazai edző dolgozik külföldön.
Az aranyérem tehát elmaradt, s ezt már pénteken este sejteni lehetett, amikor a kardcsapat balszerencsés körülmények között egy találattal, 45:44-re elveszítette a döntőt az orosz együttessel szemben. Hiába vívott szenzációsan Ferjancsik, a fiatal Jakimenkót 8:1-re, a négyszeres olimpiai bajnok Pozdnyakovot 9:5-re győzte le, ám ez is kevés volt a sikerhez, mert Nemcsik Zsolt sérüléséből alig felépülve, önbizalom nélkül vívott. Ezzel megszakadt az utóbbi évtized sorozata, 1988, 1993 és 1998 után ismét öt évvel nem ért csúcsra a válogatott. „Tavaly óta egy tussal közelebb kerültünk az oroszokhoz, s ha még egyet lépünk, már mi nyerünk” – jegyezte meg Nemcsik Zsolt.
A siker benne van a csapatban, miként a női párbajtőr-válogatottban is, amely 1996 és 2000 kudarca után egy harmadik kísérletet tehet jövőre az olimpián. A lisszaboni bajnokoknak nem sikerült a címvédés, Havannában csak a dobogó harmadik fokára állhattak fel, de mivel a csapat ritkán szokott duplázni, nem is olyan rossz előjel, ha csupán elnapolták a sikert Athénra.
Szombaton aztán beigazolódott, Kuba nem lesz aranyos emlék. A női kardozók hullámzó teljesítménye csupán a 8. helyhez volt elég, míg a férfi tőrözők miután maradék esélyüket is elvesztették, az olimpiai szereplés kiharcolására a 13. helyért vívva, a kizárás sorsára jutottak. A Hongkong elleni találkozón a sorozatosan tévedő zsűrielnök tevékenységét Juhász Attila cifra szavakkal kommentálta, s ezért a mérkőzésvezető fekete lapot mutatott fel, így helyezetlenül zárt az együttes.
Csapatverseny. Férfiak. Kard. Világbajnok: Oroszország, 2. Magyarország (Ferjancsik Domonkos, Nemcsik Zsolt, Lengyel Balázs, Fodor Kende), 3. Ukrajna. Tőr. Vb: Olaszország, 2. Kína, 3. Németország. Nők. Párbajtőr. Vb: Oroszország, 2. Németország, 3. Magyarország (Mincza Ildikó, Nagy Tímea, Hormay Adrien, Tóth Hajnalka). Kard. Vb: Olaszország, 2. Kína, 3. Azerbajdzsán, … 8. Magyarország (Nagy Orsolya, Csaba Edina, Varga Dóra, Nagy Annamária).

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.