A második berlini versenyen Rowland sokáig legközelebbi riválisa, a címvédő Pascal Wehrlein mögött haladt, ám a biztonsági autók növelte káoszból a német nagyon rosszul jött ki, Rowland viszont jól taktikázott, és a negyedik helye elég volt ahhoz, hogy hazai pályán, Londonban már az első, július 26-ai futamot is világbajnokként kezdheti meg: 61 pont az előnye Wehrlein előtt, s két verseny alatt csupán 58 szerezhető.
A pályafutása legnagyobb sikerét elérő brit pilóta a könnyeivel küszködött, a leintés utáni rádióüzenetekből már az előtt is egyértelmű volt, hogy a túloldalról négyéves kislánya, Harper hangját hallotta volna:
Apu, te vagy a világbajnok!
Forma–E: tizenegy idény, tíz bajnok
Az elektromos versenyautó-sorozatot 2014-ben indították útjára, s bár ahhoz a céljához a Forma–E még nem került közel, hogy a Forma–1-gyel felvegye a versenyt népszerűségben, a változatosság az elektromos kategória mellett szól.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!