Aranyat érő barátság vízen és szárazon

Egyet aludt már harmadik világbajnoki győzelmére Majtényi Szabolcs és Domokos András, igaz, az éjszaka nem volt hosszú, hiszen az a legkevesebb, hogy megünnepelték a sikert. A repülőhollandiban világelső magyar kettős egy hétig még Ausztráliában marad, ott piheni ki a viadal fáradalmait, ahol diadalt aratott.

Malonyai Péter
2004. 01. 09. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tengerünk nem lévén, igazán nagy dolog, hogy Majtényi és Domokos immáron harmadszor lett a világ legjobbja. A Balatonon felnőve ez ritka bravúrnak számít – legalábbis általában. Most kicsit más a helyzet.
– Az utolsó, elmaradt futam idején viharos volt a tenger, egyébként a világbajnokság alatt többnyire olyanok voltak a szélviszonyok, mintha a Balatonon lettünk volna – mondja Majtényi.
– Jól tudtuk kamatoztatni tapasztalatainkat, bennünket kifejezetten segített, hogy rövid időszakonként változott a szél ereje és iránya. Ha valaki, én aztán igazán nem akarom kisebbíteni a sikerünk értékét, de ez sokakat megzavart azok közül, akik a tengerekhez szoktak.
A háromszoros világelsőség jóvoltából természetesen hatalmas a presztízse a magyar kettősnek a mezőnyben, háromszor nyerni, ez minden sportágban kimagasló tett. De vajon mi lehet a titka?
– Talán az, hogy tökéletes az összhang köztem és András között – folytatja Majtényi. – Repülőhollandiban különösen fontos a legénység szerepe, itt nem csupán a súly miatt ül a hajóban a másik. Meg aztán nálunk a technika rengeteget számít, a mi esetünkben az sem mellékes, hogy tizenhét éve legjobb barátok vagyunk. Jóban-rosszban együtt, ismerjük egymás gondolatait, a bizalom pedig töretlen.
A magyar kettős régebben többet versenyzett, mint mostanság, köszönhetően annak, hogy ma már mindketten amatőrök. Majtényi Szabolcs az O’Neill és a Converse sportszereit forgalmazó cégnél marketingmenedzser, Domokos András pedig a Malévnál pilóta.
– Amikor a repülőhollandi megszűnt olimpiai osztály lenni, elhatároztuk, hogy nem ülünk át más hajóba, inkább amatőrök leszünk. Az alkatunk, a testsúlyunk a repülőhollandira tesz minket leginkább alkalmassá, minek váltottunk volna? Inkább a jövőnkre figyeltünk, most pedig biztos az egzisztenciánk, és szerelemből foglalkozhatunk azzal, ami tényleg a legnagyobb szerelmünk. Ráadásul gondolni sem kell arra, hogy abbahagyjuk, a vitorlázás nem az a sportág, ahol a múló évek arra figyelmeztetnek, hogy ideje befejezni a versenyzést – magyarázza Majtényi.
A magyar kettős csak azt sajnálja, hogy a hollandok óvása miatt nem lehet birtokában az Ezüst Sombrero díjnak, ez ugyanis annak az egységnek jár, amelyik kieső leggyengébb futam nélkül a legjobb.
– Máig nem tudjuk, miért óvtak a hollandok – folytatja Majtényi Szabolcs –, indokként azt hozták föl, hogy nem adtunk nekik elsőbbséget akkor, amikor kellett volna. Az igazság az, hogy könnyedén elmentünk mellettük, az ütközésnek még a veszélye sem volt meg. Talán azért tiltakoztak, mert hátul álltak a versenyben, és szerették volna valahogy felhívni magukra a figyelmet. Ha így boldogok, legyenek azok. Az örömük úgysem hasonlítható össze azzal, amit mi érzünk az újabb világbajnoki címünk után.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.