Szoros eredményre várva

Hatvanhét évvel ezelőtt a műjégen láttuk utoljára vendégül a kanadai hokiválogatottat. Ha a magyar csapat ma este Székesfehérváron megismételné az 1937-es eredményt, teljesülne a szövetségi kapitány, Dusan Kapusta kívánsága. Anno Kanada csupán 1-0-ra nyert, vagyis küzdelmes meccset vívott a mieinkkel.

Szabó Tamás
2004. 02. 02. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

-JÉGKORONG-
A magyar jégkorong-válogatott ma este 19 órakor a székesfehérvári jégcsarnokban a sportág őshazája, Kanada ellen küzdhet. A mérkőzés előtti tájékoztatón Studniczky Ferenc, a Magyar Jégkorong-szövetség elnöke elmondta: csodálatos élményben lesz része a sportág hazai szerelmeseinek.
– Rendkívüli jelentőségű esemény ez, utoljára hét évtizede találkozott a két válogatott. Óriási fegyvertény, hogy a tengerentúli gárda elfogadta meghívásunkat.
Dusan Kapusta együttese tavaly novemberben Budapesten, a Hat Nemzet Tornáján már találkozott a világ egyik legjobb csapatával: Szlovákia ellen sporttörténeti, 4-2-es sikert aratott.
– Óriási élmény volt az a mérkőzés, ezúttal hasonlóan nehéz összecsapás vár ránk – mondta Kapusta. – A kanadai együttes ugyan nem az NHL-ben szereplő sztárokra épül, de a mostani alakulat is bivalyerős, a svájci és a német bajnokság élcsapataiban légióskodókból áll. Végig koncentrálnunk kell, minden tőlünk telhetőt meg is teszünk azért, hogy meglepetést okozzunk. Kapusunknak, Budai Krisztiánnak biztosan nehéz napja lesz, s a védelem is nagy nyomásnak lesz kitéve. A csapatra azonban jellemző, a nehéz pillanatokban egységesen, koncentráltan teljesít. Ha szoros eredményt érünk el, már elégedettek lehetünk.
A hátvédsorból Kangyal Balázs, a válogatott csapatkapitánya úgy vélekedett, pályafutása csúcspontja lesz ez a derbi:
– Köszönet illet mindenkit, aki hozzájárult a mérkőzés létrejöttéhez, ekkora élményben még nem volt részünk.
A védelemből Horváth Andrásra nem számíthat Kapusta, míg a csatársorból Erdősi Péter hiányzik – sérülés miatt.
A magyar és a kanadai válogatott ezt megelőzően hatszor találkozott – kivétel nélkül a múlt század harmincas éveiben; a tengerentúli gárda négyszer győzött, kétszer döntetlen született. Utoljára 1938-ban Prágában, a világbajnokságon csaptunk össze Kanadával, akkor szenzációt szolgáltatva 1-1-re végeztünk a későbbi aranyérmes juharleveles gárdával. Az erőviszonyok azóta sem változtak, ez az eredmény ma is szenzáció lenne.
***
Vendégek. A tengerentúli együttesben kilenc olyan hokis van, aki az előző idényben még az NHL-ben szerepelt. A keret tagja Paul DiPietro, ő 1993-ban Stanley-kupát nyert a Montreal Canadiensszel. A kapus, Frederic Chabot pályafutása során rendre ingázott a farm- és az NHL-csapatok között, 1994-ben az AHL legjobbjának választották. A védelem nem annyira acélos, Daniel Laperriere és Mike Gaul játszott csak korábban az NHL-ben. A csatársor ütőképesebb – Jeff Schantz tavaly még a pazar Colorado Avalanche együttesében szerepelt, kemény játékos, 2001-ben Szuper Levente csapattársa volt a Calgary farmgárdájában. Mike Maneluk szintén nehézfiú, az NHL-ben három szezon alatt 57 perc kiállítást kapott 85 meccsen. A leggólképesebb, Hnat Domenichelli hét idényt játszott az NHL-ben, ezalatt 113 pontot szorgoskodott össze.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.