Kiesett az UEFA-kupából a DVSC. A magyar csapat a hazai visszavágón 0-0-t ért el, s mivel az első összecsapáson 1-0-s vereséget szenvedett, nem jutott be a nyolcaddöntőbe. Sokatmondó kritika, hogy a magyar támadók 180 percen keresztül sem tudtak a Bruges kapujába találni…
Folytatva a gondolatot, az volt az ember érzése az „összkomfortos” stadionban, hogy akár egy harmadik mérkőzést is játszhattak volna a felek, akkor sem születik meg a várt Loki-találat. Ezt alapvető hibának tartja Szentes Lázár, aki a meccs után elmondta, hogy „két meccs gól nélkül törvényszerűen csak kiesést jelenthet”.
Ettől függetlenül, s ezzel együtt sem hibáztatja a játékosait, mert önmagukhoz képest a maximumot nyújtották. „Ez a csapat ennyire képes, ennyit tud. A továbblépés erőn felüli tett lett volna – nem sikerült. Ám ha mégis, a gondjaink ugyanúgy megmaradtak volna.”
A futball törvényszerűségei ezúttal is érvényre jutottak. Egyfelől: egy magasabb futballkultúrájú ország csapata ritkán téved, amikor nem szabad, s amikor zsebre megy a dolog. Másrészt úgy kellett szembesülni a vereséggel, ahogyan azt a sportszerű szakember tette: nem fogta a kiesést a meg nem ítélt büntetőre, nem is kívánt beszélni róla. Ahogy megfogalmazta: „Ezt a játékot változatlanul gólra játsszák, s ebből mi egyet sem értünk el.”
Egyetlen gondolat a DVSC stadionjának állapotáról: megérkezett a díszpáholyba a belga csapat egyik elegáns vezetője. Miután átverekedte magát a tömegen, körülnézett, megrázta a fejét, majd szolid, ám annál sokatmondóbb mosollyal helyet foglalt a törött támlájú műanyag széken, s megpróbálta eltalálni azt a szöget, amelyből mindkét kaput látta…
Vajon kell-e új stadion Debrecennek?
***
A NYOLCADDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA:
Internazionale–Benfica, Celtic–Barcelona, Genclerbirligi–Valencia, Bordeaux–Bruges, Newcastle–Mallorca, Auxerre–Eindhoven, Liverpool–Marseille, Villarreal–Roma. A mérkőzéseket március 11-én és 25-én játsszák.
Hölvényi György: A keresztény közösségek nélkülözhetetlenek
