Ha a fenti eredményt elolvasva kijelentenénk, hogy a 0-1 után felfigyelt ránk Európa, nem az igazat írnánk. A közlés akkor valós, ha arról számol be, hogy a Ferencváros skóciai bravúrja után itthon mindenki elismeréssel beszél a zöld-fehérek teljesítményéről. Különösen annak fényében, hogy a legvérmesebbeket leszámítva, fabatkát sem lehetett adni a magyar bajnok sikeréért, de még a pontszerzéséért sem. Az okok a hazai futball utóbbi évtizedében kereshetők, így abban is, hogy ilyen reménytelen esetekben (kevés az esély a továbbjutásra, kemény futballt játszik az ellenfél, több sérült van a csapatban) magyar labdarúgó legyint, és leereszt. Egy vereséggel több vagy kevesebb, oly mindegy, csak legyünk túl rajta…
Nos, pontosan ezeket a tételeket cáfolta csütörtökön este a Fradi a Murrayfield stadion gyepén a Hearts ellen.
Kezdjük azzal, hogy fogcsikorgatva ugyan, de túlélte az első húsz percet, amiben csak részben játszott szerepet a szerencse. Más volt a megmentő: a kapus, Szűcs Lajos, aki szenzációs védéseivel feledtette korábbi hibáját. Azt a pillanatot, amikor fölé rúgta a büntetőt idehaza a Basel elleni, sok mindenről döntő mérkőzésen. Rósa gólja után már az önbizalom is megjelent a Ferencváros játékában, de ami ennél is fontosabb volt: a tervszerű, az ellenfél gyengéit is kihasználó futballt láthattunk, amelyben már a magyar együttes irányított. Igaz volt ez a második félidőre is, olyannyira, hogy a Fradi, ha nem is „lefocizta,” de feltétlenül lefutotta a miénkhez képest jóval erősebb bajnokságban edződő ellenfelet. Ez volt, ha nem is a csoda, de tán a legnagyobb elismerést érdemlő tény.
László Csaba azt mondta, a Feyenoord elleni hazai döntetlennel úszott el a továbbjutás. Tény, annak a találkozónak a második félidejében nem volt acélos a Ferencváros, de legalább itthon tartott egy pontot. (Azt az egyet, amelynél többet nem is kalkulált az edző.) A csapat vesztét, ezen vitatkozni sem lehet, a Basel elleni hazai találkozó második félideje okozta. Az a 45 perc, amely során a svájci együttes előbb kiegyenlített, majd fordított, hogy aztán a legvégén Szűcs büntetőt hibázzon. Ekkor, ezen a meccsen ment el minden. Pedig, az a siker meghozta volna a 32 közé jutást.
Jó volt nézni a Ferencváros skóciai játékát, mert olyan volt, amilyennek minden héten lenni kellene. Ennél jobb már csak az lett volna, a csapatnak is, a magyar focinak is, ha ez a győzelem a sikerélményen túl továbbjutást ért volna.
Eredmények. A csoport: Hearts–Ferencváros 0-1, Basel (svájci)–Feyenoord (holland) 1-0
(0-0). A csoport végeredménye: 1. Feyenoord 7 pont (6-3), 2. Schalke (német) 7 (5-3), 3. Basel 7 (5-4), 4. FTC 4, 5. Hearts 3. B csoport: Standard Liege (belga)– Athletic Bilbao (spanyol) 1-7, Parma (olasz)–Besiktas (török)
3-2. C csoport: Bruges (belga)– Real Zaragoza (spanyol) 1-1, Utrecht (holland)–Austria Wien (osztrák) 1-2. D csoport: Newcastle (angol)–Sporting (portugál) 1-1. Sochaux (francia)–Panioniosz (görög) 1-0.
ÁLOMMECCSEK MÁR A NYOLCADDÖNTŐBEN. Kisorsolták a BL nyolcaddöntőjének párosítását. A 16 között több fantasztikus párharcra is sor kerül. A Juventus a Real Madriddal, a Chelsea a Barcelonával, a Milan a Manchesterrel, az Arsenal a Bayern Münchennel találkozik. A címvédő Portó a döntetlenkirálylyal, az idényben veretlen Internazionaléval került össze. Az első meccsekre február 22-én és 23-án kerül sor, a visszavágókra március 8-án és 9-én. A párosítás: Real Madrid–Juventus, Porto–Internazionale, Barcelona–Chelsea, Bremen–Lyon, Liverpool–Leverkusen, Eindhoven–Monaco, Manchester– Milan, Bayern München–Arsenal. Az UEFA-kupa párosítása: Graz–Middlesbrough, Heerenveen–Newcastle, Basel– Lille, Parma–Stuttgart, Sporting–Feyenoord, Aachen–Alkmaar, Austria Wien–Bilbao, P. Beograd–Dnyipro, Valencia– St. Bucuresti, Ajax–Auxerre, CSZKA–Benfica, Fenerbahce– Real Zaragoza, Panathinaikosz–Sevilla, Sahtyor–Schalke, Olimpiakosz–Sochaux, Kijev– Villarreal. Az első meccsekre február 16-án és 17-én kerül sor, a visszavágókat február 24-én játsszák.