Bevonulás, visszatérés

V Í V Á S Tizenkét év böjt után vasárnap végre újra sikerült itthon tartanunk a budapesti női tőr Világkupa-verseny győztesét megillető serleget, s ki hinné, hogy akárcsak most, 1993-ban is Mohamed Aida nyert. Akkor szemtelenül fiatalon, 17 évesen, most pedig szó szerint „szemtelenül”, a nyolcas döntőben előbb kilenc, majd kétszer hat tus különbséggel verve éppen soros ellenfelét. S még két tőrdöfés az ellenfelek szívébe: miénk lett az egyik bronz (Knapek Edina) és az ötödik hely (Varga Gabriella) is.

2005. 05. 29. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kezdjük azzal, hogy tegnap délelőtt versenyzőink szabályszerűen kóvályogtak a Nemzeti Sportcsarnokban, már ha nem a páston tüsténkedtek, mert ott abszolút a kívánalmaink szerint alakultak a dolgok. Ám az emeleti vívótermet, ahol az Eximbank Világkupa 64-es táblájának küzdelmei elkezdődtek, gyakorlatilag szaunának is átnevezhettük volna. Nem csoda, hogy aki tehette, azonnal szaladt friss jeges tömlőkért, Mohamed Aida még jeges kávéért is, hogy csökkentse a hőérzetét.
A nézők között Knapek Edina anyukájának viszont inkább nyugtatóra volt szüksége, de mint megjegyezte, hozott is magával. Amikor lánya a német Wolgastot győzte le egyetlen tussal 12-11-re, majd a következő körben a lengyel Kryczalót 14-11-es vezetése, majd 14-14 után 15-14-re, talán be is kapott néhány pirulát… Varga Gabriella a francia Benoit elleni asszójában hozta ránk a szívbajt, de 10-13-ról végül 15-13-ra fordított. Mohamed Aida két laza asszó után a 2002-es vb-ezüstérmes orosz Jucsevában akadt emberére, ám akárcsak tavaly az athéni olimpián, most is legyőzte, 8-7-re. „Ez nagyon kellett, ez az asszó végre visszahozta az önbizalmamat” – jegyezte meg akkor az MTK tőrözőnője, aki a világranglistán elfoglalt harmadik helye ellenére még pénteken bizony panaszkodott, hogy mostanában nincs jó passzban.
Délután, a nyolcas döntőre azonban abba került, s a nagyteremben szerencsére a hőmérséklet is emberbarátibb volt. De hogy a lényeget mondjuk: Mohamed a négy közé jutásért 15-6-ra lelépte az orosz Nyikisinát, majd 13-7-re verte az ugyancsak orosz Repinát, az első helyért pedig 15-9-re a lengyel Rybickát. „Eddig egyszer, tizenkét éve tudtam megnyerni a budapesti Világkupát, s természetesen nagyon örülök, hogy most végre újra sikerült. Remélem, hogy egy új korszakot nyitottam!” – mondta fülig érő szájjal, miközben Knapek és Varga sem szomorkodott.
Előbbi bronzérmes lett, a nyolc között az orosz Lamonovát 15-11-re legyőzte, de Rybickától 8-7-re kikapott, utóbbi pedig az ötödik helyre került, miután Repinával szemben 15-10-re alulmaradt. „Szerintem ezzel a szerepléssel, hogy hárman is bejutunk a döntőbe, reggel mindannyian kiegyeztük volna” – szögezte le Knapek, amire rímelt Bernáth Zoltán szakágvezető tömör értékelése is: „Igazából két döntős helyezést és egy érmet reméltem, lett belőle három döntős hely és két érem. Elégedettek lehetünk.”
Ne fogjuk vissza magunkat: bizony azok.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.