Rábold Gusztáv, a Magyar Atlétikai Szövetség (MASZ) elnöke kérdésünkre válaszolva tegnap leszögezte, esze ágában sincs lemondani. Annak ellenére sem, hogy erre az elnökséggel együtt komoly felszólítást kapott. Huszonnégy válogatott versenyző jegyzi azt a nyílt levelet, amelynek egy példányát még hétfőn délután futár vitte a MASZ irodájába. (A pucscsisták elküldték az MTI-hez is, de arrafelé nem mozognak olyan otthonosan, el is rontották a címzést, így a hírügynökség csak tegnap reggel értesült a fejleményekről.)
Nem elhanyagolható, hogy a levelet (alá)írók között van az olimpiai ezüstérmes Kővágó Zoltán, valamint Győrffy Dóra, Vaszi Tünde, s tulajdonképpen csak két élversenyzőnk szignója hiányzik, Pars Krisztiáné és Zsivoczky Attiláé. Az persze furcsán venné ki magát, ha ő is követelné édesapja, az olimpiai bajnok Zsivótzky Gyula alelnök távozását. A MASZ elnöke viszont így is más logika mentén sejt ármányt, mint mondja, aligha véletlen, hogy az elégedetlenkedők zömének ugyanaz a menedzser intézi az ügyeit. (A név nélkül említett Spiriev Attila egyelőre nem kívánt reagálni.)
No de most már ideje előállni a farbával, hogy mi is a probléma valójában! A levélírók szerint az a szerződés, amelyet a MASZ a válogatott kerettagokkal kíván aláíratni. Rábold Gusztáv szerint ez tulajdonképpen rögzíti a felek jogait és kötelességeit, a másik oldal szerint viszont nekik kevés joguk van, ellenben túl sok a kötelességük. Kővágó szerint például felháborító, hogy a MASZ a menedzserével (nocsak!) kötött szerződésre is kíváncsi, Rábold szerint viszont szó sincs arról, hogy ezáltal a versenyzők zsebében kívánnának kotorászni, a konkrét összegek helyét nyugodtan kitakarhatják.
Az ügyben amúgy nem érdektelen, hogy a MASZ-féle szerződéseket az elnök szerint már három hete kézhez kaphatták a versenyzők. S május 29-én, vagyis azóta történetesen volt egy MASZ-közgyűlés, ahol szóban ütköztetni lehetett volna a véleményeket. Ehelyett van levelező tagozat, és hozzá tegnap a szövetség is bekeményített, mondván, hogy aki nem írja alá a szerződést, az biztosan nem lesz ott az augusztusi vb-n sem.
Azt, hogy a magyar atlétikának az athéni doppingügyek után már csak ez hiányzott, a magunk részéről aláírhatjuk.
Donald Trump és Benjamin Netanjahu munkavacsora keretében tárgyal
