Már labda nélkül is úsznak

Holnaptól már nem feltétlenül a labdáé a főszerep Montrealban, hiszen a pólósoké után megkezdődik az úszók világbajnoksága is. Hét magyar versenyző áll rajthoz, éppen úgy, mint négy éve Fukuokában, és ismét beérnénk egy aranyéremmel, csakhogy ezt most már nem Kovács Ágnestől, hanem Cseh Lászlótól reméljük. No meg vízilabdázóinktól; a lányok hétfőn a németekkel negyeddöntőznek, a fiúk utolsó csoportmérkőzése a horvátok ellen tegnap lapzárta után ért véget.

Munkatársunktól
2005. 07. 22. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Női vízilabdázóink csütörtökön a spanyolok feletti 8-5-ös győzelemmel megszerezték a csoportelsőséget, így egyből a legjobb nyolc közé jutottak, csakúgy, mint Kanada, Oroszország és Ausztrália. A másodikok a harmadikokkal ma keresztbe játszanak, a párosítás a következő: Olaszország–Spanyolország, Kuba–Egyesült Államok, Görögország–Hollandia, Új-Zéland– Németország. Az olaszok, az amerikaiak és a németek sikere valószínűsíthető, a görög–holland vetélkedés valamivel kiegyensúlyozottabb. Minket azonban pillanatnyilag egyáltalán nem érint, ugyanis a magyar válogatott következő vetélytársa hétfőn közép-európai idő szerint 21.15-től
a német–új-zélandi rivalizálás nyertese, azaz minden bizonnyal Németország lesz. Kedvező csillagállás, azt ígéri, hogy Faragó Tamás együttese a papírforma beváltásával bekerülhet a legjobb négy közé.
Férfiegyüttesünk tegnap este még csak a nyolcba jutásért pólózott, ehhez minimum döntetlent kellett elérnie Horvátország ellen. A mérkőzés lapzártakor még tartott, csapatunk három negyed után biztosan, 8-2-re vezetett és győztesnek látszott.
Gyülekeznek az úszók, hiszen holnap ők is megkezdik a vb-t. Bár végleges adatok csak a mai technikai értekezlet után látnak majd napvilágot, azt már lehet tudni, hogy még a legkevésbé preferált számokban is minimum hetven-nyolcvan induló lesz, míg a legnépszerűbbekben akár 130-ra is felduzzadhat a rajtolók létszáma. A nevezések alapján immáron tény, hogy Ian Thorpe, Pieter van den Hoogenband, illetve Jana Klocskova kihagyja a vb-t, mint ahogy az is hivatalos, hogy Michael Phelpset nem nevezték a 400 vegyesre. E tény favorittá teszi Cseh Lászlót, mint ahogy Klocskova hiánya ugyanebben a számban Risztov Évának kedvezne, ám ő betegsége és sérülése miatt messze van a csúcsformától. Persze ki tudja, akár javára is válhat, hogy ezúttal nincs rajta teher, nem kell túlaggódnia magát. Kiss László szövetségi kapitány mindezek figyelembevételével elemzett a rajt előtt: „Remélem, Cseh Laci hozza a két érmet, 400 vegyesen az aranyat, 200-on a másikat, a többiek pedig a maximumot adják, és akkor további értékes helyezéseket gyűjthetnek. Dobogós helyre reálisan nincs nagy esélyük, de természetesen bármi megtörténhet: ha Flaskay Misi megúszná a legjobbját, akkor ő is érmesként zárhatna ötven mellen, női négyszáz vegyesen pedig akár két finalistánk is lehet, ám sem Risztov Évi, sem Jakabos Zsuzsanna nem pályázhat elvben a dobogóra, de talán Évi meglep mindannyiunkat. Egyébként hangsúlyoznám, hogy a döntőre elsősorban a fő számaikban esélyesek a mieink, de muszáj más távokon is megméretniük magukat, elsősorban a verseny elején, hogy beleszokjanak a légkörbe, s levetkezzék az esetleges feszültséget.”
Cseh László a két vegyes mellett 100 háton rajtol, míg két további férfi versenyzőnk, Flaskay Mihály és Bodor Richárd mellen tempózik majd. Előbbi 50-en és 100-on, utóbbi 100-on és 200-on. A női szereposztás pedig a következő, Boulsevicz Beatrix: 100 és 200 pillangó; Jakabos Zsuzsanna: 200 pillangó, 200 és 400 vegyes; Nagy Réka: 1500 gyors; Risztov Éva: 400, 800 és 1500 gyors, 400 vegyes. „A mieinkkel kapcsolatban semmi különöset nem tudok említeni, ebben az időszakban épp az a fontos, hogy csak szürke hétköznapokról beszélhessünk – mondta Kiss László. – Az edzések rendben zajlanak, a tízpályás versenymedencében, illetve a nyolcpályás bemelegítőmedencében ideális körülmények között készülhetünk, azaz nem kell harcolni a pályákért, nem kell várakozni, mindig van elég helyünk és időnk.”
Ez persze csak vasárnapig igaz. Mert ha elég helyünk lesz is, elég időnk már semmiképpen sem.



Eredmények. Műugrás. Férfiak, 1 m: 1. Alexandre Despatie (Kanada) 489,69 pont, 2. Hszü Hsziang (Kína) 445,681, 3. Vang Feng (Kína) 445,56. Műúszás. Egyéni: 1. Virginie Dedieu (Franciaország) 99,001 pont, 2. Natalija Iscsenko (Oroszország) 98,250, 3. Gemma Mengual (Spanyolország) 97,417. Vízilabda. Nők, A csoport: Olaszország–Venezuela 14-5, Kanada–Kuba 10-5. Végeredmény: 1. Kanada 6 pont, 2. Olaszország 4, 3. Kuba 1 (17-32), 4. Venezuela 1 (13-32). B csoport: Magyarország–Spanyolország 8-5, Egyesült Államok–Kína 18-2. Végeredmény: 1. Magyarország 6 pont, 2. Egyesült Államok 3 (32-17), 3. Spanyolország 3 (26-17), 4. Kína 0. C csoport: Görögország–Üzbegisztán 14-4, Oroszország–Új-Zéland 13-1. Végeredmény: 1. Oroszország 5 pont (35-5), 2. Görögország 5 (27-12), 3. Új-Zéland 2, 4. Üzbegisztán 0. D csoport: Ausztrália–Hollandia 9-2, Brazília–Németország 6-6. Végeredmény: 1. Ausztrália 6 pont, 2. Németország 3, 3. Hollandia 2, 4. Brazília 1.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.