Női vízilabdázóink csütörtökön a spanyolok feletti 8-5-ös győzelemmel megszerezték a csoportelsőséget, így egyből a legjobb nyolc közé jutottak, csakúgy, mint Kanada, Oroszország és Ausztrália. A másodikok a harmadikokkal ma keresztbe játszanak, a párosítás a következő: Olaszország–Spanyolország, Kuba–Egyesült Államok, Görögország–Hollandia, Új-Zéland– Németország. Az olaszok, az amerikaiak és a németek sikere valószínűsíthető, a görög–holland vetélkedés valamivel kiegyensúlyozottabb. Minket azonban pillanatnyilag egyáltalán nem érint, ugyanis a magyar válogatott következő vetélytársa hétfőn közép-európai idő szerint 21.15-től
a német–új-zélandi rivalizálás nyertese, azaz minden bizonnyal Németország lesz. Kedvező csillagállás, azt ígéri, hogy Faragó Tamás együttese a papírforma beváltásával bekerülhet a legjobb négy közé.
Férfiegyüttesünk tegnap este még csak a nyolcba jutásért pólózott, ehhez minimum döntetlent kellett elérnie Horvátország ellen. A mérkőzés lapzártakor még tartott, csapatunk három negyed után biztosan, 8-2-re vezetett és győztesnek látszott.
Gyülekeznek az úszók, hiszen holnap ők is megkezdik a vb-t. Bár végleges adatok csak a mai technikai értekezlet után látnak majd napvilágot, azt már lehet tudni, hogy még a legkevésbé preferált számokban is minimum hetven-nyolcvan induló lesz, míg a legnépszerűbbekben akár 130-ra is felduzzadhat a rajtolók létszáma. A nevezések alapján immáron tény, hogy Ian Thorpe, Pieter van den Hoogenband, illetve Jana Klocskova kihagyja a vb-t, mint ahogy az is hivatalos, hogy Michael Phelpset nem nevezték a 400 vegyesre. E tény favorittá teszi Cseh Lászlót, mint ahogy Klocskova hiánya ugyanebben a számban Risztov Évának kedvezne, ám ő betegsége és sérülése miatt messze van a csúcsformától. Persze ki tudja, akár javára is válhat, hogy ezúttal nincs rajta teher, nem kell túlaggódnia magát. Kiss László szövetségi kapitány mindezek figyelembevételével elemzett a rajt előtt: „Remélem, Cseh Laci hozza a két érmet, 400 vegyesen az aranyat, 200-on a másikat, a többiek pedig a maximumot adják, és akkor további értékes helyezéseket gyűjthetnek. Dobogós helyre reálisan nincs nagy esélyük, de természetesen bármi megtörténhet: ha Flaskay Misi megúszná a legjobbját, akkor ő is érmesként zárhatna ötven mellen, női négyszáz vegyesen pedig akár két finalistánk is lehet, ám sem Risztov Évi, sem Jakabos Zsuzsanna nem pályázhat elvben a dobogóra, de talán Évi meglep mindannyiunkat. Egyébként hangsúlyoznám, hogy a döntőre elsősorban a fő számaikban esélyesek a mieink, de muszáj más távokon is megméretniük magukat, elsősorban a verseny elején, hogy beleszokjanak a légkörbe, s levetkezzék az esetleges feszültséget.”
Cseh László a két vegyes mellett 100 háton rajtol, míg két további férfi versenyzőnk, Flaskay Mihály és Bodor Richárd mellen tempózik majd. Előbbi 50-en és 100-on, utóbbi 100-on és 200-on. A női szereposztás pedig a következő, Boulsevicz Beatrix: 100 és 200 pillangó; Jakabos Zsuzsanna: 200 pillangó, 200 és 400 vegyes; Nagy Réka: 1500 gyors; Risztov Éva: 400, 800 és 1500 gyors, 400 vegyes. „A mieinkkel kapcsolatban semmi különöset nem tudok említeni, ebben az időszakban épp az a fontos, hogy csak szürke hétköznapokról beszélhessünk – mondta Kiss László. – Az edzések rendben zajlanak, a tízpályás versenymedencében, illetve a nyolcpályás bemelegítőmedencében ideális körülmények között készülhetünk, azaz nem kell harcolni a pályákért, nem kell várakozni, mindig van elég helyünk és időnk.”
Ez persze csak vasárnapig igaz. Mert ha elég helyünk lesz is, elég időnk már semmiképpen sem.
Eredmények. Műugrás. Férfiak, 1 m: 1. Alexandre Despatie (Kanada) 489,69 pont, 2. Hszü Hsziang (Kína) 445,681, 3. Vang Feng (Kína) 445,56. Műúszás. Egyéni: 1. Virginie Dedieu (Franciaország) 99,001 pont, 2. Natalija Iscsenko (Oroszország) 98,250, 3. Gemma Mengual (Spanyolország) 97,417. Vízilabda. Nők, A csoport: Olaszország–Venezuela 14-5, Kanada–Kuba 10-5. Végeredmény: 1. Kanada 6 pont, 2. Olaszország 4, 3. Kuba 1 (17-32), 4. Venezuela 1 (13-32). B csoport: Magyarország–Spanyolország 8-5, Egyesült Államok–Kína 18-2. Végeredmény: 1. Magyarország 6 pont, 2. Egyesült Államok 3 (32-17), 3. Spanyolország 3 (26-17), 4. Kína 0. C csoport: Görögország–Üzbegisztán 14-4, Oroszország–Új-Zéland 13-1. Végeredmény: 1. Oroszország 5 pont (35-5), 2. Görögország 5 (27-12), 3. Új-Zéland 2, 4. Üzbegisztán 0. D csoport: Ausztrália–Hollandia 9-2, Brazília–Németország 6-6. Végeredmény: 1. Ausztrália 6 pont, 2. Németország 3, 3. Hollandia 2, 4. Brazília 1.