Nem teher a kisebb súly

S Ú L Y E M E L É S A 2003-as vancouveri súlyemelő-világbajnokságon, majd az athéni olimpián is csak a kínai világcsúcstartó előzte meg a 69 kg-os súlycsoportban, múlt héten viszont a strasbourgi Eb-n tizennégyen végeztek előtte – az 58 kg-ban. Ám a még mindig csak 26 éves Krutzler Eszter szülés és két esztendő kihagyás után visszatérve egyáltalán nincs elkeseredve, testsúlyával csak ereje csökkent; mint mondja, célja változatlan: kijutni a pekingi játékokra.

2007. 04. 24. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Olvasva a hírt, hogy az Eb-n az 58 kg-ban próbál szerencsét, először nyomdahibára gyanakodtunk. Ehelyett fitneszguruk és személyi trénerek állhatnak sorban önnél, hogy árulja el a titkot, miként lehet lefogyni tizenegy kilót…
– Valamivel még többet is leadtam, mert amikor a 69 kg-ban versenyeztem, hetven kiló fölött volt a súlyom. S csak öt nappal az Eb előtt dőlt el, hogy az 58 kg-ban indulok, nem pedig az ötvenháromban, mert ez a lehetőség is felvetődött. Mi több, igazából erre is készültem. Végül ötvenhat kilóval mérlegeltem, ami mutatja, hogy még az ötvennyolc kilós súlycsoportba sem erősödtem bele. A fogyásra nincs különösebb receptem. Mindössze annyi a magyarázat, hogy ha az ember leáll az edzésekkel, akkor az izomkötegek bizony gyorsan eltűnnek róla.
– Most hozzálát visszapakolni ezeket a kötegeket?
– Szó sincs róla. Maradok az 58 kg-ban, legfeljebb a 63 kg-os kategória jöhet még szóba, a hatvankilenc semmiképpen sem. Jelenleg az a feladat számomra, hogy az ötvennyolc kilóba erősödjek bele, és még sok munka vár rám.
– Mit szóltak a régi versenyzőtársai és a szakmabeliek, amikor meglátták Strasbourgban?
– A németek kétszeres olimpiai ezüstérmese, Marc Huster azzal állított meg, hogy „Eszter, tényleg te vagy az?!” És persze ő is azt kérdezte tőlem, hogy mi történt velem. Mondtam neki, hogy van egy csodálatos fiam, Botond, aki már tizenhat hónapos, és kicsit megváltozott az életem.
– Ha az athéni olimpia előtt száz egységet szentelt belőle a súlyemelésnek, akkor most mennyi ez a szám?
– Jó kérdés, maradjunk annyiban, hogy Botond mellett is tudok edzeni. Amikor még egészen kicsi volt, vittem magammal a terembe, de most már, hogy járni is tud, nem szívesen nézem, amint a súlyok között szaladgál. Így erről leszoktattam. Ám az belefér az életembe, hogy naponta kétszer elmenjek otthonról edzeni másfél-két órát.
– Az nem frusztrálja, hogy néhány éve még százhúsz kilót szakított, közel másfél mázsát lökött, most pedig a hetvenöt, nyolcvan, illetve a kilencven kilós súlyokkal birkózik?
– Kétségkívül szokatlan a helyzet, de egyelőre el kell fogadnom, és ez nem okoz problémát. Ha ezt nem tudnám feldolgozni, még rosszabb lenne. Az Európa-bajnokságra eleve úgy mentem ki, hogy tisztában voltam vele, nagy eredmény nem várható tőlem. Hosszú idő után ez volt az első versenyem, és tulajdonképpen csak annyi volt a célom, hogy megmutassam magam.
– A szeptemberi thaiföldi vb-n ennél nyilván több lesz a célja.
– Természetesen, hiszen szeretnék kijutni a pekingi olimpiára, és a kvótát jó lenne már a világbajnokságon megszerezni. Ám ha nem sikerül, akkor sincs minden veszve, mert még a jövő évi Eb is kvalifikációs verseny lesz.
– Most Strasbourgban 166 kg-os összteljesítménnyel zárt. A vb-re mennyit tervez?
– Minél többet! Konkrét számot inkább nem mondanék, mert még most lendülök bele, és magam sem sejtem, hogy egy új súlycsoportban mire lehetek képes. Lehet, hogy a vb-n már húsz kilóval többet emelek, mint most az Eb-n, de ezt azért előre nem merem megígérni. Csak azt, hogy minden tőlem telhetőt megteszek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.