A kajak-kenu válogatott két rangidőse együtt robbant be a nemzetközi élmezőnybe, mindketten tagjai voltak az 1997-ben világbajnok K-4 500 méteres egységnek. Majd évekig ugyanabban a csoportban készültek Sári Nándor irányításával, s Sydney-ben és Athénban is feljutottak a csúcsra a négyessel. Vereckei ezután elhagyta az edzőjét, s a két kajakos egymás ellenfele lett. A pekingi olimpia azonban egyiküknek sem alakult fényesen – Kammerer Kucserával ezren és ötszáz is negyedik, Vereckei pedig egyesben ötszázon és a négyessel is ötödik lett –, részben ezért 2010-ben újra összeültek. Méghozzá párosban.
A tavalyi vb-ezüst reménykeltő volt, ám idén idehaza alulmaradtak a Dombi, Kökény duóval szemben, s a négyes (Kucserával és Borossal kiegészülve) sem úgy siklott alattuk, ahogyan szerették volna; a vb-n a hetedik hely ugyan londoni kvótát ért, de érmet nem sejtet. Várható volt, hogy a gyengélkedő férfi kajakos szakágban újrakeverik a lapokat.
Először Horváth Gábor, Vereckei klubja, a Honvéd szakosztály-igazgatója (egyébként a négyessel szintén kétszeres olimpiai bajnok) keményített be: Vereckeit visszarendelte a Honvédba. Válaszlépésként Sári Nándor Vereckeit nem hajlandó térítésmentesen fogadni a saját, csapathajós edzésein. A háttérben Horváth és Sári feszült viszonya is gerjeszti az indulatokat – 2006-ban Horváth, még versenyzőként, elhagyta a trénert –, s az eredmények híján egyre szorítóbb anyagiak is terhelik a békés, zökkenőmentes közösködést. Pedig lehetne megoldás, hiszen immár Kucsera sem a Sári-csapat tagja – a Ferencváros versenyzője, hivatalosan Kulcsár Gábor az edzője –, mégis lejár(hat) korábbi mesteréhez tréningezni.
A két olimpiai bajnok klasszis így jobb híján külön-külön teszi a dolgát.
– Az idei eredmények alapján nincsenek védett helyek. Jövőre mindenkinek egyesben kell bizonyítania. Én is erre készülök. Ha mindketten jól megyünk, szívesen kipróbálnám magam ismét egy hajóban Zolival – mondta érdeklődésünkkor Vereckei.
– Május ötödikén lesz az egyes válogató, addig semmiféle csapathajós kísérletezéssel nem vagyok hajlandó foglalkozni. Ha azon a versenyen első leszek, akkor a másodikkal, ha második, akkor az elsővel szeretnék párost evezni, ha pedig harmadik, akkor azzal, aki hajlandó velem – így tervez Kammerer.
Egyenes beszéd. Aminek a hiánya olykor fölösleges konfliktusokat szül.