Ziccert rontottunk

Férfi kézilabda-válogatottunk kedd éjjel 32–30-ra kikapott Szlovéniától a szerbiai Európa-bajnokság újvidéki középdöntő mérkőzésén, így az elődöntő már biztosan oda.

Ballai Attila
2012. 01. 24. 21:57
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem jut elődöntőbe férfi kézilabda-válogatottunk a szerbiai kontinensviadalon. A középdöntőben előzetesen leginkább verhetőnek tartott Szlovéniával szemben magát alázta szét a csapat. A mérkőzés krónikája ITT.

A nap első két mérkőzésén – Spanyolország–Izland 31–26, Horvátország–Franciaország 29–22 – eldőlt, hogy válogatottunk csak akkor juthat be az elődöntőbe, ha kedden pontot szerez a szlovénektől, szerdán pedig legyőzi a horvátokat. Természetesen illő módon kicsodálkoztuk magunkat azon, hogy az olimpiai, világ- és Európa-bajnok franciák ekkora verést kaptak, és mivel az éremcsatáról ezzel le is maradtak, egyik trófeájuk már biztosan oda, de a magyar csapat sorsa valamivel jobban foglalkoztatott bennünket.

Annál is inkább, mert a szlovének még mindig a 2010 júniusi vb-selejtező miatt forraltak bosszút ellenünk, cserekapusuk, Primoz Prost le is szögezte: „Most végre nyernünk kell. Már a magyarok ellen is abba a hibába estünk, mint itt, rendszeresen az Eb-n. Jól kezdünk, biztosan vezetünk, de a hajrára egyre pontatlanabbak leszünk, és kikapunk. Talán azért, mert addig túl sok energiát emésztünk el, de ez még egyszer nem ismétlődhet meg.”

E forgatókönyv elejétől mi is eltekintettünk volna, de a rivális folyamatosan vezetett: 6–3-ra, 9–5-re, a szünetben 13–12-re. A mieink szellemi és fizikai frissessége sem tért vissza a múlt heti szintre, talán az Izland által rájuk mért, vasárnapi ütés is bennük maradt. A kapuban az egész első félidő során egyetlen védett labdát regisztráltak, ami a látottak alapján is hihetetlennek tűnt. Ám az átlagnál jobb, sőt az erős átlagos teljesítmények elöl is hiányoztak, nem beszélve a három kiállítása után kirekesztett csapatkapitányról, Ilyés Ferencről. A vetélytárs eladott labdáival tálcán kínált még egy utolsó esélyt, ám ez csupán felzárkózáshoz, 26–27-hez vezetett, tovább nem. A szlovének végül 32–30-ra nyertek, a mieink pedig jobb híján keserveikről vallottak az interjúzónában.

Elsőként Mocsai Lajos szövetségi kapitány: „Csalódott vagyok, mondanom sem kell. A szlovének kezdetben sok mozgásukkal, szélre húzott akcióikkal vagy megkerültek minket, vagy ha ütköztünk, kiállítással bűnhődtünk. A második félidőben változott a kép, fel is zárkóztunk, a döntetlenhez is labdánk volt, de többször is ziccert rontottunk, sorsdöntő helyzetben például fejbe találtuk a kapust. Összességében az is igaz, hogy ilyen védekezés mögött ilyen kapusteljesítménnyel képtelenség nyerni, nem akarok hibáztatni senkit, de ez tény. Mint ahogyan az is, hogy a kulcsemberektől óriási javulásra lenne szükség, hogy a horvátokkal eséllyel vegyük fel a harcot.”

Ilyés Ferenc csapatkapitány: „Lábbal nem bírtuk, érezhető volt, hogy nagyon fáradtak vagyunk. Ráadásul én megkaptam a harmadik kiállításomat, így onnantól annyi esélyem sem volt közbeavatkozni, mint addig.”

Ancsin Gábor: „Amikor az első félidő végén két gólt lőttem, bíztam abban, hogy innen tudom folytatni, de azt követően a kapufát találtam el. Persze nem ezen múlott, hanem sok mindenen. Ha ez nehéz mérkőzés volt, a horvátok elleni még sokkal nehezebb lesz, de erőt kel merítenünk, talpra kell állnunk, még akkor is, ha ebben a pillanatban szinte lehetetlen megmondani, hogyan sikerül majd.”

Amitől tehát játékosaink múlt pénteken, a franciák feletti diadal után tartottak, ismét bekövetkezett. A nagy lehetőség kapujában botlottunk, sajnos kétszer is. És ha e lehetőség jelzője a nagy helyett az egyedi, akkor ez még fájdalmasabb.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.