Az MNO beszámolt róla, hogy klubcsapataink a kontinentális kupákban még állják a versenyt az elittel
A Zvezda – ami magyarul csillagot jelent – az előző körben aránylag könnyen billentette ki a dán Randers alakulatát, 26–25-ös idegenbeli vereségét otthon 30–23-as győzelemmel torolta meg, a legjobb 16 közé kerülésért pedig két könnyed diadallal lépett túl a norvég Tertnes Bergenen. A Ferencváros abból meríthet erőt, hogy a nyolcaddöntőben nyolcgólos összesített különbséggel ütötte ki a Rosztov-Dont, az orosz frontot tehát egyszer már sikerrel megjárta idén.
A Debrecen az 1990-es évtized közepén olyan kupacsatákat vívott dán riválisaival, hogy azok egy túlpoentírozott hollywoodi filmforgatókönyvbe is beleillettek volna, ám a Viborg a mai, kényszerből megfiatalított, és így is derekasan küzdő „Lokinak” valószínűleg túl komoly feladat. Az ellenfél keretének tagja ugyanis számos dán klasszis mellett a norvég Frafjord, a német Althaus és Jurack, a svéd Ahlm és Gulldén, a román Varzaru, no meg Afrika legnagyobb sztárja, a tunéziai Mouna Chebbah. Ki is verte a biztosítékot, hogy ez a garnitúra képtelen volt a Bajnokok Ligájában bejutni a nyolc közé – csoportjában a Larvik és a Krim Ljubljana mögött lett harmadik, így „süllyedt le” a KEK-be –, ezért már most bejelentették, hogy nyáron távozik a kapus Christina Pedersen és a beállós Anja Althaus, helyükre érkezik a svéd Cecilia Grubbström és Sabine Pedersen. Ez azonban még a jövő zenéje, hisz attól, hogy Althausék júniusban búcsúznak a Viborgtól, márciusban nem szándékoznak lelépni a KEK porondjáról.
A két további negyeddöntő párosítása Byasen Trondheim (norvég)–HK Leipzig (német) és Zajecsar (szerb)– Dinamo Volgográd (orosz), az oda-visszavágós mérkőzéseket március 3-4-én, illetve 10-11-én rendezik. A Debrecen idegenben kezd, a Ferencváros itthon, az igazi kérdés azonban az, ki hol és mikor fejezi be.