A december 7-21-ig tartó tornát öt városban rendezik majd: Győrben, Debrecenben, Budapesten, Varasdon és Eszéken. A magyar válogatott, amely rendezőként selejtezők nélkül tagja a mezőnynek, a győri csoportba kapott besorolást Spanyolországgal, Oroszországgal és Lengyelországgal. Debrecenben Norvégia, Dánia, Románia és Ukrajna küzd meg egymással. A varasdi csoport így néz majd ki: Svédország, Németország, Horvátország, Hollandia, míg Eszéken Montenegró, Franciaország, Szerbia, Szlovákia harcol a továbbjutásért (íme az Eb teljes programja).
A kvartettek erősségét most ne firtassuk, vessünk inkább egy pillantást a meccsekre megváltható tikettek árára.
Győrben igencsak elmérte a farkát a szövetség: 7900 forintba kerül majd a legolcsóbb napijegy (két aznapi mérkőzésre), de ha valaki nem a kapu mögül szeretné majd követni az eseményeket, akkor 15 900 vagy 24 900 forintot kell leszurkolnia. A legalacsonyabb kategóriás, háromnapos bérletet 21 ezerért válthatjuk meg a győri arénába, a rongyrázók vélhetőleg a 67 ezrest választják inkább.
Ezzel szemben a debreceni árszabás jóval földközelibb: a napijegyeket 2490–15 900 forintért vehetjük meg, háromnapos bérletet pedig már 7000 forintért is találni a Főnix Csarnokban.
Akit a középdöntő is érdekelne, 4900–24 900 forintos jegyek közül válogathat. A Papp László Arénában sorra kerülő helyosztókra 12900-tól, a bronzmeccsre és döntőre pedig 14900-tól lehet kilátogatni, de akad tikett 59900 forintért is. Hogy az ehhez hozzábiggyesztett 400 forintos közvetítői díj felszámolása bagatell vagy őrjítően pofátlan, azt már ki-ki döntse el saját maga.
Első látásra sokkoló, de másodikra is minimum elképesztő. Főleg annak fényében, hogy a varasdi és eszéki meccsekre 6-8 euróért, átszámolva durván 1800–2400 forintért már ki lehet menni szurkolni. A debreceni csoporttalálkozókon Dániára, Norvégiára vagy éppen Romániára akár még kíváncsi is lesz a kézibarát cívisvárosi ennyi pénzért, de 2500 forintot az ukránok és a románok is kicsengetnek gond nélkül. A magyar mérkőzésekre szabott jegyárak viszont rendkívül magasak, és nagyon úgy tűnik, hogy a félházas vagy várhatóan alacsonyabb nézőszámot garantáló meccsek hiányzó bevételeit a hazai szurkolók fogják „kipótolni”.