Ötvenmillió forint jutalom jár majd a tokiói aranyéremért

Megjelent a Magyar Közlönyben a magyar sportolók premizálása a tokiói olimpián. Az új rendszer szerint a nyári vagy téli olimpián nyert aranyérem esetén az eddigi 35 millió forint helyett nettó ötvenmillió forintos jutalomban részesül mindegyik sportoló. Az ezüstéremért 35,7, a bronzért pedig 28,5 millió forint jár, s még a nyolcadik helyért is 2,8 millió forint.

Magyar Nemzet
2020. 12. 09. 11:22
Hosszú Katinka a riói aranyérmekért még 35 millió forintot kapott Fotó: MTI
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tovább változás az eddigiekhez képest, hogy a jutalmazásban nem tesznek különbséget a klasszikus egyéni sportágakban, a nyolc főnél alacsonyabb létszámú, illetve labdacsportok csapataiban szerzett érmek között. Tehát például egy úszó egyéni számban ugyanannyit kap majd ugyanazon helyezésért, mint mondjuk a kajak négyes tagjai vagy éppen a vízilabdacsapat játékosai.

A döntés hátterét indokolva a sportállamtitkárságtól az alábbi tájékoztatást kaptuk:

„Abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy a magyar kormány 2010 óta folyamatosan kiemelt nemzetstratégiai ágazatként tekint a sportra. A világ sporttörténetét és fejlődését áttekintve megállapíthatjuk, hogy jelenleg mindenhol – köztük Magyarországon is – a versenysportot, ezen belül is főleg az egyéni versenysportot, az olimpia-centrikusság jellemzi. Ha az olimpiai sportágakban elért eredményeinket összehasonlítjuk más országokkal, akkor elmondható, hogy az olimpiákon stabilan a legjobb nemzetek között szerepel Magyarország, amennyiben az érmek számát az országok mérete és gazdasági helyzete alapján arányosítjuk.

A nagy világversenyeken, az olimpiákon, a világ-, és Európa-bajnokságokon kiemelkedő eredményeket elérő sportolóink példaképekké válhatnak. A sportolók és sportszakemberek állami jutalmazásával nemcsak az adott eredmény elérése érdekében kifejtett kiemelkedő edzésmunkájukat, szakmai képességüket ismerjük el, hanem az egészségmegőrzés, valamint az adott életpálya vonzóvá tételével a szükséges sportolói, illetve sportszakember utánpótlás-bázis megteremtése terén nyújtott szerepvállalásukat is.

Fontos megjegyezni, hogy a csapat és egyéni sportágak sportolóinak kereseti és megélhetési lehetőségei nem azonosak. A népszerű csapatsportágak heti rendszerességű, nagy nézőszámú mérkőzésivel nem lehet összehasonlítani az olyan egyéni sportolók lehetőségeit, akik tudásuk és teljesítményük legjavát csak a két-, illetve négyévente megrendezett világversenyeken képesek megmutatni. A mostani állami jutalom és az eredményességi támogatás növelése tovább csökkenti az egyéni sportágak és a csapatsportágak között mutatkozó különbségeket. A támogatások emelésére a Magyar Olimpiai Bizottság és a Magyar Paralimpiai Bizottság javaslatainak figyelembevételével került sor. Kitűzött célunk, hogy a mára már hagyományosnak nevezhető eredményességi szintet – különösen az olimpiai eredményesség tekintetében– fenntartsuk.”

Íme a teljes táblázat:

1. helyezés: 50 millió forint

2. helyezés: 35,7 millió forint

3. helyezés: 28,5 millió forint

4. helyezés: 21,5 millió forint

5. helyezés: 14,3 millió forint

6. helyezés: 11,4 millió forint

7. helyezés: 5,7 millió forint

8. helyezés: 2,8 millió forint

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.