Az utolsó pillanatban 16 méterről egyenlítettek a kézilabda Eb-n! + videó

A középdöntőben Pozsonyban a lengyel–orosz meccs hihetetlenül fejeződött be.

2022. 01. 23. 19:36

Elképesztő végjátékot hozott a magyar–szlovák közös rendezésű férfikézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének harmadik fordulójában vasárnap Pozsonyban játszott mérkőzés Lengyelország és Oroszország között. A végeredmény 29-29 lett, és a lengyelek foghatják a fejüket.

A két nappal korábban mutatott kiábrándító produkciójuk után a lengyelek – akik 28-18-ra kikaptak a svédektől – ezúttal jól küzdöttek, így az oroszok hiába vezettek nyolc perc után 5-2-re, ellenfelük a 24. percben egyenlített (9-9), sőt a szünetben vezetett is 13-12-re. A 37. percig tudta tartani egy-két gólos előnyét a lengyel csapat, de ezután megint sokat hibázott, a hatékonyabban védekező és lendületesebben támadó oroszok pedig fordítottak. A hátralévő időben is többször megfordult az állás, s meccs utolsó perce 28-28-as döntetlenről kezdődött. Michal Daszek két másodperccel a vége előtt emberelőnyben betalált, ezzel vezettek a lengyelek, de korán örültek. Az oroszok időt kértek, majd a középkezdés után Szergej Koszorotov kapta meg a labdát, és 16 méterről a lengyel kapuba bombázott, ezzel alakult ki a 29-29-es végeredmény. Az oroszoknak úgy sikerült pontot szerezniük, hogy kapusaik összesen három lövést védtek az egész meccsen. A túloldalon Mateusz Zembrzycki az első félidőben parádézott, de négy tizedmásodperccel (!) a dudaszó előtt csúnyán benézte Koszorotov lövését, nem lennénk most a helyében…

Íme a végjáték:

Európa-bajnokság, középdöntő, 3. forduló, II. csoport, Pozsony, Ondrej Nepela Arena

Lengyelország–Oroszország 29-29 (13-12)

Németország–Svédország 21-25 (12-10)

Spanyolország–Norvégia 23-27 (12-13)