Kétmillió dollár összdíjazású tornát rendezünk a BOK-csarnokban

Megszületett a megállapodás, így a kormányhatározat megjelenésének függvényében júliusban asztalitenisz Grand Smash-versenyt rendezhet Budapest – jelentették be a magyar szövetség szerdai sajtótájékoztatóján, amelyen a Nemzetközi Asztalitenisz-szövetség vezetői is részt vettek.

MTI
2022. 05. 18. 14:51
Fotó: RG/WTT
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nátrán Roland, a Magyar Asztalitenisz-szövetség (MOATSZ) elnöke, a Nemzetközi Asztalitenisz-szövetség (ITTF) pénzügyekért felelős alelnöke elmondta: a tornára a tervek szerint július 11. és 24. között kerül sor a BOK-csarnokban, majd a jövő évtől – mivel az együttműködés 3+5 évre szól – a Papp László Budapest Sportaréna lehet a viadal otthona. A kétmillió dollár összdíjazású Grand Smash Europe-on, amely a márciusi, szingapúri debütálás után a GS-sorozat második állomása lesz, több száz játékos állhat asztalhoz, köztük a kínai sztárok is.

Nátrán Roland hangsúlyozta: írásbeli pozitív visszajelzést kaptak a kormányzattól, de még meg kell várniuk az új kormány felállását, a verseny rendezésével kapcsolatos kormányhatározat megjelenését. A sportvezető kiemelte, hogy az elmúlt években több nemzetközi versenynek is otthont adtak – így a 2016-os Európa-bajnokságnak és a 2019-es világbajnokságnak –, majd készültek az újabb „nagy dobásra”.

– Hónapokkal ezelőtt kezdődtek el a tárgyalások az ITTF-fel és a magyar kormánnyal, hosszú volt az út. A versenyrendezés terén nagy hagyományokkal rendelkezünk, tehát minden adott, hogy egy újabb nagyszerű viadalt rendezzünk – fogalmazott a MOATSZ elnöke.

Nátrán Roland emlékeztetett, hogy ezt a versenyt úgy kell elképzelni, mint a teniszben a nagy Grand Slam-tornákat. Ami tehát a teniszben Wimbledon vagy a Roland Garros, az lehet a pingpongban Budapest, miután a tavaly életre hívott WTT-sorozatban ez lesz az egyetlen európai verseny. Hamarosan elkezdik az előkészítő munkát, mert szorít az idő, kevesebb mint két hónap áll rendelkezésükre a rajtig.

A tornán egyesben 64-es, párosban 32-es lesz a főtábla, vegyes párosban pedig 24 duó alkotja majd a főmezőnyt. Az első néhány napban selejtezőket rendeznek, a főtáblás küzdelmektől pedig mindössze három asztalon zajlik majd a játék. Mivel a rendező jogán Magyarország várhatóan több szabadkártyát is kap, biztos lesz hazai asztaliteniszező is a főtáblákon.

Nátrán Roland beszélt arról is, hogy fesztiválhangulatot szeretnének teremteni a GS-torna körül, eddig példátlan élményt akarnak nyújtani a nézőknek és a tévénézőknek, utóbbiak számát világszerte több száz millióra becsülte.

A sajtótájékoztatón részt vett az ausztrál Steve Dainton, az ITTF ügyvezető igazgatója és a katari Halil al-Mohannadi, az ITTF alelnöke is. Mindketten megköszönték magyar partnerük munkáját és lelkesedését, előbbi pedig arról beszélt, hogy a WTT-sorozat kidolgozását néhány évvel ezelőtt kezdték el azzal a céllal, hogy az asztalitenisz a korábbiaknál jelentősebb helyet foglaljon el a világ sportjában.

– Magyarország az egyik legnagyobb hagyományokkal rendelkező pingpongnemzet, jobb helyre nem is jöhetne az európai GS-viadal –  fogalmazott Steve Dainton.

Borítókép: A világ legjobbjai Szingapúr után nálunk szelfizhetnek (Forrás: Facebook/ITTF)
 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.