Gulácsiék négy nap alatt két ezüstöt gyűjtöttek be

Kétgólos hátrányból mentett pontot hazai pályán az RB Leipzig, amely 2-2 döntetlent ért el a Wolfsburg ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 33. fordulójában.

2021. 05. 16. 23:18
Leipzig
Marcel Sabitzer (C) celebrates with teammates after scoring the 2-2 equalizer during the German Bundesliga soccer match between RB Leipzig and VfL Wolfsburg in Leipzig, Germany, 16 May 2021. Fotó: EPA/JAN WOITAS

Néhány napja még az elbukott kupadöntő miatt szomorkodhattak a lipcsei játékosok, hogy aztán vasárnap este újabb ezüstöt szerezzenek. Gulácsiék ezúttal a Bundesligában biztosították be a második helyet, amivel beállították a klub történetének eddigi legjobb eredményét a német élvonalban. (A Leipzig az első osztályba való feljutását követően, a 2016/17-es idényben volt ezelőtt második).

A Bundesliga-ezüsthöz feltámadásra volt szüksége a Wolfsburg ellen, amely már az első félidőben Maximilian Philipp duplájával kétgólos előnyhöz jutott Lipcsében. A második játékrészben viszont Justin Kluivert és Marcel Sabitzer találatai pontot értek a Bikáknak.

Marcel Sabitzer (középen) gólöröme
Fotó: EPA/JAN WOITAS

A lipcseiek ellenfele, a Wolfsburg visszacsúszott a tabella negyedik helyére, mivel a nyerő szériában lévő Borussia Dortmund 3-1-es győzelmet aratott a Mainz otthonában, és ezzel fellépett a dobogóra.

Bundesliga, 33. forduló:

RB Leipzig–Wolfsburg 2-2 (0-2)

gólszerzők: J. Kluivert (51.), Sabitzer (78. – 11-esből) ill. M. Philipp (12., 45+1.)