Végig vezetve nyert a női kézilabda EHF Kupában a címvédő Siófok

Forrás: MTI2020. 01. 12. 18:47

A címvédő Siófok KC 31-23-ra győzött a román Măgura Cisnădie otthonában vasárnap a női kézilabda EHF Kupa csoportkörének második fordulójában.

Eredmény, csoportkör, 2. forduló, B csoport:

CS Măgura Cisnădie (román)-Siófok KC 23-31 (9-17)

Sérülés miatt Andrea Kobetić, Gnonsiane Niombla, Nerea Pena, Mazák-Németh Csilla és Kjerstin Solås is hiányzott a Siófok csapatából, amely csupán 12 játékost nevezett a meccsre, ennek ellenére magabiztosan, végig vezetve sikerült nyernie.

Az eredmény csak a 18. percig volt szoros, akkor a magyarok egy 10-1-es sorozattal megléptek ellenfelüktől, és a szünetben már magabiztosan vezettek.

A román együttes a második felvonás elején négy gólra felzárkózott, de az egyenlítésre nem volt esélye. A Siófok gyorsan átlendült a holtponton, az 55. percben már tíz góllal vezetett, és végül nyolccal győzött.

A címvédő siófokiak legeredményesebb játékosa Tomori Zsuzsanna és a dán Simone Böhme volt, egyaránt hat találattal. A két győzelemmel rendelkező csapat jövő szombaton a horvát Podravka Koprivnicát fogadja a csoportkör harmadik fordulójában.

A csoport állása: 1. Siófok KC 4 pont (67-46), 2. Podravka Kapronca 4 (66-52), 3. Köbenhavn HB (dán) 0 (49-64), 4. CS Măgura Cisnădie 0 (49-69)

szombaton játszották:

A csoport: DVSC Schaeffler-DHK Baník Most (cseh) 36-29 (14-14)

Az állás: 1. Thüringer HC (német) 4 (62-51), 2. Debrecen 4 (67-59), 3. Kastamonu Belediyesi GSK (török) 0 (54-58), 4. DHK Baník Most 0 (56-71)

C csoport: CS Gloria 2018 Beszterce-Naszód (romániai) – Érd HC 25-25 (15-11)

Az állás: 1. Odense HB (dán) 4, 2. Gloria Beszterce 2, 3. Érd 1 (52-53), 4. MKS Lublin (lengyel) 1 (40-57)