Kanada legyőzésével döntős a magyar válogatott

A magyar válogatott bejutott a női vízilabda-világliga athéni szuperdöntőjének fináléjába: Bíró Attila együttese a pénteki elődöntőben rendkívül magabiztos játékkal, 14-10-re nyert a kanadai csapat ellen.

Forrás: MTI2021. 06. 18. 21:34

A két csapat a csoportkör szerdai zárófordulójában már találkozott egymással, akkor 13-12-re nyertek a kanadaiak, akik ezúttal is jobban kezdtek, hiszen bő két és fél perc játék után 2-0-ra vezettek.

Bíró Attila tokiói olimpiára készülő együttese azonban innentől kezdve magabiztos volt, sorozatban négy gólt szerezve fordított, a kanadaiak pedig csak kétszer rövid időre tudtak egy gólra felzárkózni.

A harmadik felvonás közepén már öt góllal vezetett a magyar csapat, és egy pillanatig sem forgott veszélyben a győzelme. A szombati fináléban az olimpiai és világbajnok amerikai válogatott vár a csapatra. A magyarok nemrég két hetet Kaliforniában edzőtáboroztak, ahol négy mérkőzést játszottak a világ legjobb csapatával, amely mindegyik alkalommal sima győzelmet aratott.

Női világliga, szuperdöntő (Athén), elődöntő:

Magyarország–Kanada 14-10 (4-3, 3-2, 6-4, 1-1)

A magyar csapat gólszerzői: Keszthelyi 4, Illés, Gurisatti, Rybanská, Szilágyi 2-2, Leimeter, Gyöngyössy 1-1