Volt játékosa büntette meg a Fradit

Egy pontra feljött a Fehérvár a Ferencváros mögé, amely 1-1-es döntetlent játszott Zalaegerszegen a labdarúgó NB I 24. fordulójában.

2020. 03. 07. 21:51

A zalaiak arcára fagyott a mosoly. A mérkőzés szimbolikus időpontjában, a 20. percben ünnepelni kezdtek, s színes lapokból kirakták a mozaikot a főlelátón: Zalaegerszeg 1920. Mert hogy kereken százéves a ZTE. Tokmac erről mit sem tudhatott, mert éppen erre a pillanatra tartogatta a gólját. Szépen indult meg középen, Lovrencsicshez passzolt jobbra, aki beadta a labdát, amire a szudáni-norvég légiós érkezett pontosan (0-1)

Ám ebből az egy találatból nem tudott megélni a meccset szokatlan összeállításban kezdő címvédő. A gyengélkedő középhátvédek miatt Civic játszott középhátvédet; olyan még nem is fordult elő, hogy Heisterrel együtt lett volna a pályán. Isael is kimaradt, az ő helyén az egyik téli szerzemény, Lodico játszott.

Radó már az első félidőben egyenlíthetett volna, aztán a második félidőben kétszer is helyzetbe került, közte Stieber és Barczi is gólt szerezhetett volna. Aztán mégis Radó volt a megmentő. Civic buktatta éppen a 16-os vonalán belül. A büntetőt a sértett higgadtan értékesített. Radó tehát betalált volt klubja ellen, igaz, az FTC-ben 2015-17 között eltöltött két évvel nem lehet maximálisan elégedett, 38 meccsen 6 gólt szerzett csupán.

Varga visszavehette volna a vezetést, de összességében inkább a ZTE állt közelebb a győzelemhez, az egy pontra mindenképpen rászolgált.

Az egerszegi döntetlennel a Ferencváros előnye egy pontra olvadt a Fehérvár előtt, igaz, két mérkőzéssel kevesebbet játszott. A ZTE továbbra is kieső helyen áll, de a Kaposvár előtt nagyon sűrű az alsóház.

– Több volt ebben a meccsben, a helyzetek alapján akár nyerhettünk is volna. Megvertük a Mezőkövesdet, most újabb bravúr értünk el, hajtunk a bennmaradásért – értékelte a találkozót Radó.

ZTE– Ferencváros 1-1

Gólszerzők: Radó (80. – 11-esből), ill. Tokmac (20.)

A forduló további eredményei:

Puskás Akadémia–MOL Fehérvár FC 1-4

gólszerzők: Slagveer (24.), ill. Bamgboye (51.), Petrjak (60.), Nikolics (81.), Stopira (90.)

Kaposvár–Mezőkövesd 0-4

gólszerzők: Besirovic (32.), Jurina (49.), Cseri (62. – 11-esből), Zivzivadze (90.)

DVTK–Újpest 2-1

gólszerzők: Ivanovski (7.), Rui Pedro (59.), ill. Novothny (91.)

12. Kaposvári Rákóczi FC 24 3 1 20 19-52 10

Az 1. fordulóból elhalasztott Ferencváros-Debreceni VSC mérkőzést április 7-én pótolják, míg a 20. fordulóból elhalasztott Újpest FC-Ferencváros rangadót április 21-én játsszák le.