Kara Ákos, az Országgyűlés foglalkoztatási és munkaügyi bizottságának fideszes alelnöke az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében felidézi az ÁSZ beszámolóját, amely szerint 2004 és 2010 között 56,8 százalékról 55,4 százalékra csökkent a hazai foglalkoztatási ráta.
Csődhelyzetbe hajszolták az országot
A kormánypárti politikus szerint a szocialisták által kialakított és működtetett foglalkoztatáspolitikai támogatási rendszer átláthatatlan és fenntarthatatlan volt, ami azt okozta, hogy Magyarország európai sereghajtó lett a foglalkoztatottságban. „Röviden fogalmazva: foglalkoztatási szempontból is csődhelyzetbe hajszolták Magyarországot” – fogalmaz Kara Ákos.
Kiemeli továbbá, hogy az ÁSZ jelentése szerint 2004 és 2010 között a fiatalok és az 55 év felettiek körében volt a legalacsonyabb a foglalkoztatottság szintje. A szocialisták a területi, regionális különbségeket is képtelenek voltak csökkenteni, eközben a munkaerő-piaci programok túlnyomó többségének sem volt hosszú távú hatása – fejti ki, hozzátéve, ez azt jelentette, hogy amint megszűnt a támogatás, szinte rögtön megszűnt a munkahely is.
Nőtt a foglalkoztatás
Kara Ákos szerint a jelenlegi kormány ezért alakította át a szakképzés és közfoglalkoztatás rendszerét. Emellett hangsúlyozza, hogy a 2010-es kormányváltás óta 80 ezerrel nőtt a foglalkoztatás, valamint jelentősen emelték a minimálbért is. A Fidesz–KDNP-kormány célzott támogatást nyújt a leginkább rászorultaknak azért, hogy minél többen tudjanak dolgozni – fűzi hozzá, megjegyezve: a kabinet ennek érdekében jövőre jelentősen csökkenti a foglalkoztató vállalkozások munkáltatói terheit a pályakezdő fiatalok, az 55 év felettiek, valamint a kismamák esetében.