Megalakult a Fidesz – Magyar Polgári Szövetség női tagozata elnöksége október 5-én; eddig a tizenkilenc megyéből tizenegyben hivatalosan is működik a szervezet. A Fidesz-székházban a mai sajtótájékoztatón Vígh Ilona, a szövetség elnöke és Mátrai Márta elnökségi tag, a Fidesz országgyűlési képviselője tájékoztatták a sajtót azokról az aktuális témákról, amelyekről máris állásfoglalást hoztak. A női tagozat tiszteletbeli vendégeként Schmitt Pál alelnök kifejtette: a Fidesz különböző tagozatai iránt igen nagy az érdeklődés, napról napra többen lépnek be a különböző szakmai irányultságú szervezetekbe. Semmiképpen nem akarnak úgynevezett központi üzeneteket megfogalmazni természetesen a polgári oldal szimpatizánsainak, egyszerűen közéleti fórumokat kívántak teremteni mindazoknak, akik nem közvetlenül a pártpoitizálással szeretnék meggyőződésüket kifejezni.
Mátrai Márta a mai elnökségi ülésen tárgyaltakról számolt be. Kijelentette: a női tagozat – jellegéből is fakadóan – a család, a nők, a gyermekek és az időskorúak problémáival foglalkozik elsősorban, az ő ügyeikben kíván politikai hangsúllyal is fellépni. Felszólítják a kormányt, hogy a kismamák jövedelempótló támogatását haladéktalanul fizesse ki, a már eddig is késedelmet szenvedett juttatás legalább a karácsonyi családi kiadásokat könnyíthesse meg. Nyáron az üdülésre fordíthatták volna ezt az összeget, ősszel az ingyenesnek mondott tankönyvek megvásárlására, ám miután ez elmaradt, remélhetőleg a téli hónapokat megkönnyítik végre. A polgári törvénykönyv lehetővé teszi öt évre visszamenően a kamatokkal növelt kifizetést, amelyet egyébként a Legfelsőbb Bíróság is jóváhagyott már.
Mátrai Márta a tagozat és az egészségügyi szakemberek aggodalmát fogalmazta meg, midőn a kormány által a napokban előterjesztett fogamzásgátlási programról szólt. Mint mondta: a legsérülékenyebbek valóban az 14-16 év közötti fiatalok, ám nem az a megoldás, hogy a kezükbe adják a magas hormontartalmú fogamzásgátló tablettát, kellő egészségügyi felvilágosítás nélkül. Az esemény utáni tabletta felelőtlen használata nagy veszélyeket rejt magában, inkább a kormánynak azt ajánlja figyelmébe, hogy az alacsony hormontartalmú fogamzásgátlók árait ne engedje az égbe szökni. Sajnos, ma az abortusz is olcsóbb, mint a korszerű pirulák ára, ezek emelkedtek a legtöbbet, harminc-ötven százaléknyival. A Fidesz felvilágosító és nevelő programot szorgalmaz az egészségnevelés keretében.
Az időskorúak anyagi helyzete is sokat romlott az adótörvények változásán keresztül, ráadásul egy tévhitet is el kell oszlatni. A kormánypropaganda ellenére a nyugdíjasok helyzetén hosszú távon nem javítottak semmit az eddigi kormányintézkedések, hiszen a januári nyugdíjemelés, az 53. heti nyugdíj és az elhíresült 19 ezer forintos egyszeri juttatás nem épül bele a nyugdíjba. Zuhan az utóbbi időben a gyermekszületések száma is, mert a polgári kormány idején életbe lépett családsegítő programok fokozatosan elhalnak és érvényüket vesztik az MSZP-SZDSZ-kormányzat alatt.
A női tagozat elnöke, Vígh Ilona országgyűlési képviselő a kormány liberális oktatáspolitikáját bírálta. Kifejtette: az oktatás stratégiai ágazat, itt nincs helye tétova kísérleteknek. A jelenlegi törvénymódosítás pedig nem segíti elő a szülő és tanár közötti kapcsolat erősödését. Veszélyesnek tartja azokat a tendenciákat is, amelyek során a kormányzati erők közéleti személyeket támadnak meg. A nem kifejezetten kormánypárti meggyőződésűeket is megilleti az ártatlanság vélelme – utalt konkrétan a Kondor Katalin elleni támadásokra.
A női tagozat alapvető céljaival kapcsolatosan elmondta, hogy a Fidesz szándékában áll a következő választásokon több női jelöltet indítani politikai szerepvállalásra, mert a polgári oldal is tisztában van azzal, hogy a nők szerepe és társadalmi helyzete sokat változott. A tradicionális női feladatokat nagyon fontosnak tartja mind a szövetség, mind a női tagozat, ám a közéletben, a politikában és a gazdaságban üdvözlendőnek tartja a feladatokra rátermett nők nagyobb létszámú részvételét. A női tagozat a teljes országos megjelenése a várakozások szerint október közepére-végére befejeződik, a régiós elnökségi tagokat többségében már meg is választották.

Halálos trópusi betegség ütötte fel a fejét Magyarországon, riadót fújtak az orvosok