Megszűnt a Boci csoki gyártása Magyarországon – a kedvelt hazai édességet a csehországi Olmützben gyártja a Nestlé Hungária Kft. A társaság – mint tegnapi sajtótájékoztatójukon elhangzott – március elején összevonta szerencsi és diósgyőri gyárát. A szerencsi üzem kapacitását az italporgyártás köti le, míg a diósgyőri gyár csak üreges csokifigurákat készít. A szeletes, táblás édességek Csehországból kerülnek a magyar piacra. A két gyár egyesítése nem jár létszámleépítéssel – hangsúlyozza a vállalat tegnapi közleménye.
A Nestlé 25 féle táblás Boci csokoládéval, öt fél Nestlé táblás csokoládéval, valamint egy tortabevonóval és egy Szerecsen nevű étcsokoládéval van jelen a magyar piacon. Ezeket azonban már sem a szerencsi, sem a diósgyőri gyár nem gyártja már. Szeletes csokoládéi közül – ezek szintén Csehországban készülnek – csak egyetlen „magyar” van, a Boci. (A többiek: Chokito, KitKat, Nesquick, Nestlé, Yes.) A nagy múltú szerencsi csokoládégyárat, ahol ma italporok készülnek, egyébként 1991-ben vásárolta meg a Nestlé, a diósgyőri gyárral együtt. A cég honlapja szerint „a privatizálással a szerencsi édesipar gazdag és hozzáértő cég tulajdonába került”.
Nem a Boci az első magyar csokoládé, amelyet külföldön gyártanak. A Kraft Foods Hungária Kft. nemrég bezárta magyarországi üzemét, és a termelést áthelyezte Ausztriába és Szlovákiába. Így a magyar Sport szelet valamint a Piros Mogyorós már Pozsonyban készül. A „hagyományos magyar fajták” közül, úgy látszik, már csak a Tibi készül Magyarországon – értesüléseink szerint a Stollwerck nem tervezi, hogy külföldre helyezze át e termék gyártását.

Egy szélsőbaloldali provokátor kerül Gyurcsány helyére