MDF: nem egységes az ifjúsági civil érdekképviselet

Megdöbbenéssel hallgattuk Gyurcsány Ferenc ifjúsági- és sportminiszter szavait az általa egységes ifjúsági civil érdekképviseletnek aposztrofált Gyermek és Ifjúsági Konferenciáról (GYIK) - olvasható Almássy Kornél, a Magyar Demokrata Fórum (MDF) elnökségi tagjának közleményében.

Tar Zsuzsanna
2004. 04. 05. 15:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Magyar Demokrata Fórum tagjai meglepőnek tartják, hogy Gyurcsány Ferenc ifjúsági- és sportminiszter napirend előtti felszólalásában győzelmi jelentést tett az ifjúsági partnerség rendszeréről. Az MDF leszögezi: nem állítja, hogy az 1998 és 2002 közötti stratégiai partnerség tökéletes volt, de lehetetlen sikerként elkönyvelni egy, a stratégiai partnerség szétverése után sokkal szűkebb keretek között felálló együttműködést.

Az MDF több éve szorgalmazza az egységes ifjúsági érdekképviselet létrehozását, ugyanakkor nem tudja elfogadni, hogy a kormányzati politika beleszóljon a civilek önkormányzatiságába. A miniszter állításával szemben a GYIK éppen a politikai konfliktusok civil életbe történő továbbviteléről szól – tartalmazza a dokumentum. Erre utal a GYIK létrehozása érdekében kifejtett kormányzati nyomásgyakorlás és az alakuló ülést övező több botrányos esemény. A GYIK nem tekinthető a fiatalok egységes érdekképviseletének, hiszen az egyik legnagyobb ifjúsági ernyőszervezet az Országos Gyermek és Ifjúsági Parlament (OGYIP) és tagszervezetei, illetve az egyházi ifjúsági civil szervezetek nem vesznek részt benne. – Elfogadjuk, hogy Gyurcsány Ferenc nosztalgiát érez a KISZ iránt, de neki is illene tudomásul venni, hogy egy normális országban mindez megvalósíthatatlan – hangsúlyozza az Almássy Kornél által aláírt közlemény.

Az MDF szerint sajnálatos, hogy a napirend előtti miniszteri felszólalásra reagáló Gusztos Péter, SZDSZ-es képviselő, ahelyett hogy a fiatalokkal foglalkozott volna, valótlanságokat állított. Almássy szerint valótlan állítás, hogy a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája, amelynek 2000 és 2002 között az elnöke volt nem emelte fel szavát a hallgatói normatíva emelése ügyében. Mint írja: a HÖOK elnökeként számos esetben – sajtóban, előadásokon, szakmai fórumokon követelte a normatíva emelését. Mindezt akkor tette, amikor az SZDSZ a tandíj visszaállítását szorgalmazta. – Nem lehet vitás, hogy a Bursa Hungarica Települési Ösztöndíj ügyében az általam vezetett érdekvédelmi szervezet elérte az előző kormánynál, hogy az új ösztöndíjak létrehozása ne terhelje a hallgatói normatívát, és valóban többlettámogatást jelentsen, jobban szolgálja a hallgatók érdekeit, mint a tandíj – szögezi le a közleményben Almássy Kornél, az
MDF elnökségi tagja.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.