Anti-Fahrenheit

Fahrenhype 9/11 címmel hamarosan DVD jelenik meg az Egyesült Államokban, amely azt próbálja bebizonyítani, hogy Michael Moore Fahrenheit 9/11 című filmje csupán félrevezetés, amelyet szándékosan a választási évben jelentettek meg, hogy manipulálják a tömegeket és megbuktassák a Bush-kormányt.

Kovács Zita
2004. 09. 21. 10:56
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egyesült Államok-szerte folyik a vita arról, hogy a Fahrenheit 9/11 című filmben sugalltak valójában igaz tényeken alapulnak, vagy a rendező szándékosan eltorzítva mutatta be a Bush-kormány politikáját, épp a választás évében. Dick Morris, akit a Time magazin a legbefolyásosabb amerikai magánembernek nevez, most egy anti-Fahrenheit DVD-t és könyvet jelentetett meg, amely a film igazi motivációjára keresi a választ.

A Fahrenhype 9/11 című könyv számos képregényt tartalmaz, amelyek kifigurázzák a rendező Michael Moore-t, interjúkat adnak közre az Egyesült Államok vezetőivel, és filmkockáról filmkockára elemzik a Fahrenheitet. A kiadványban megtalálható egy diéta, amelyet a nem éppen ideális testalkatú Michael Moore rendezőnek ajánlanak.

A Fahrenhype narrátora, Dick Morris politikai szakértő, aki a demokratáknak és a republikánusoknak is dolgozott, 25 évig volt Bill Clinton tanácsadója, részt vett a Fehér Ház politikai kommunikációjának kidolgozásában, és számos bestsellert jelentetett meg.

A film egyik szereplője Zell Miller demokrata szenátor Georgiából, aki konzervatív körökben is népszerű politikus, bár demokrata. Miller úgy gondolja, hogy a pártja irányt tévesztett. A republikánusok konvencióján tartott előadásában a párt alapeszméjéről beszélt, és támogatta Bush újraválasztását.

Megszólal a filmben Ron Silver amerikai színész, akinek politikai nézeteire a szeptember 11-i események nagy hatással voltak. Ezzel megkérdőjelezte az addig általa is vallott pacifizmus eszméjét, amit Michael Moore is megjelenített filmjében.

A Fahrenhype 9/11-ben szerepel még Ed Koch, aki New York polgármestere volt 1978-1989 között, Steve Emerson, az Egyesült Államok terrorizmus- és nemzetbiztonsági szakértője, Frank Gaffney, a Biztonságpolitikai Központ vezetője, David Frum, Bush beszédírója, Bill Sammon, a Washington Times kormányzati tudósítója, David Hardy és Jason Clarke, a Michael Moore: egy nagy, kövér, fehér ember című könyv szerzőpárosa. Ők azt mutatják be, hogyan használt fel Moore tényeket a fikciós történet megalkotásához.

Forrás: www.fahrenhype911.com

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.