Tony Blair, a brit Gyurcsány – vagy fordítva?

A 2006-os parlamenti választások közeledtével az MSZP-nek mind sürgetőbbé vált, hogy méltó ellenfelet találjon a jobboldal karizmatikus vezetőjével, Orbán Viktorral szemben. Ezért döntöttek Gyurcsány Ferenc mellett, aki szónoki képességeivel vonzza a fiatal szocialistákat, és magyar Tony Blairként – új lendületet vihet a baloldalba.

Hegyesi Gabriella
2004. 09. 09. 7:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

L’Express

Gyurcsány Ferenc lehet a magyar Tony Blair – kommentálja a magyar belpolitikai fejleményeket a L’Express budapesti tudósítója a francia hetilap legfrissebb számában.

A magyar szocialisták végre megértették, hogy a politika a kommunikáción áll vagy bukik, és a baloldali új generáció egy fiatal menedzserét, Gyurcsány Ferencet jelölték miniszterelnöknek. Az egykori kommunisták utódpártja már másodjára került hatalomra 1990 óta; ezalatt az idő alatt egy liberális és demokratikus baloldali párttá alakult, amely a gazdaság igen jelentős részét privatizálta. Kommunikálni azonban – kevés kivételtől eltekintve – nem tudnak a baloldali politikusok: öltözködési stílusuktól kezdve bikkfanyelvű beszédeikig minden a 80-as évek szocializmusára emlékeztet bennük – véli a francia tudósító.

A 2006-os parlamenti választások közeledtével azonban az MSZP számára mind sürgetőbbé vált egy méltó ellenfelet találni a jobboldal karizmatikus vezetőjével, Orbán Viktorral szemben. Miután Medgyessy Pétertől megvonták támogatásukat, őt téve felelőssé a párt népszerűségének elvesztéséért, a miniszterelnök augusztus 25-én kénytelen volt lemondani. A párt a 43 éves, munkás származású Gyurcsány Ferencet jelölte ki utódjául. Az egykori KISZ-vezető állami vállalatok visszavásárlásával szerzett vagyont a 90-es évek elején, majd 2002-ben Medgyessy Péter gazdasági tanácsadója, nem sokkal később sportminiszter lett – foglalja össze Gyurcsány Ferenc pályafutását röviden Florence La Bruyère. Az ellenfelei által gátlástalan karrieristának tartott dinamikus üzletember egy új generációt testesít meg, aki szónoki képességeivel és energikusságával vonzza a fiatal szocialistákat, és – magyar Tony Blairként – új lendületet vihet a baloldalba – zárja cikkét a L’Express tudósítója.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.