A kormányváltás első hatásai a Fidesznél tapasztalhatók, amely szeptember elejére gyengébben kötődő szavazókat veszített, akik a hezitáló választópolgárok soraiban találtak menedéket. Ekkor az MSZP tábora még nem módosult, új szimpatizánsok nem jelentkeztek, a régiek nagy része tanácstalan volt, várakozó álláspontra helyezkedett.
A leglátványosabb változások a részvételüket biztosra ígérő és pártot is választó szavazók körében történtek. Az MSZP tábora a korábbi hónapokban jellemző 35-36 százalékról 41 százalékra emelkedett. A Fidesz aktív szavazóinak aránya az utóbbi két vizsgálatban regisztrált 53 százalékról 48 százalékra esett. A múlt hónapban a fiatal demokraták szimpatizánsainak 67 százaléka tekintette magát biztos választási résztvevőnek, most 59 százalékuk mutatott aktivitást. E szavazók közül augusztusban 89, szeptemberben 85, jelenleg 79 százalékuk tartotta választási győzelemre esélyesnek a legnagyobb ellenzéki pártot.
A szocialisták részvételi hajlandósága nagyobbá vált, egy hónap alatt 60 százalékról 67 százalékra emelkedett a részvételüket biztosra ígérők aránya. A párt győzelmére számítók aránya a múltkori 37 százalékról 55 százalékra emelkedett. Az MSZP-vel kapcsolatos vélemények pozitív változása főképpen a szellemi foglalkozásúak és a vidéken élők körében figyelhető meg. Náluk erősödött leginkább a párt melletti eltökéltség, és ők azok, akik most sokkal erősebbnek érzékelik az MSZP-t, mint egy-két hónappal ezelőtt.
Az SZDSZ adatai áprilistól kezdve elérik vagy meghaladják a bejutási küszöbértéket, ezúttal 6 százalékon állnak.
Forrás: Népszabadság

Egészen elképesztő dolog derült ki Sztálinról, a hidegvérű diktátorról