Holnapra összehívták a nemzetbiztonsági kabinetet, hogy a testület áttekintse Magyarország biztonsági helyzetét – közölte a Honvédelmi Minisztérium kommunikációs főigazgató-helyettese az MTI-vel. Az ülésen a Magyar Nemzet információi szerint Juhász Ferenc honvédelmi miniszter a testület vezetőjeként kezdeményezni fogja a hadsereg, a nemzetbiztonsági szolgálatok, a rend- és katasztrófavédelmi szervek széles körű együttműködését. Magyarország a hivatalos nyilatkozatok szerint ugyan nem veszélyeztetett, de az ülés után új biztonsági intézkedések várhatók, például nagyobb rendőri jelenlét az utcán, a repülőtereken, a veszélyes üzemeknél és a kiemelt védelmű intézményeknél. Katonai körökben aggasztónak tartják, hogy a honvédelmi tárca vezetője éppen a Magyarországot ért terrorfenyegetés idején jelentette be: lemond a bársonyszékről, ha megválasztják a szocialista párt elnökhelyettesének. Mint ismert, a hétvégén Juhász a Kennedy anyahajón tárgyal Donald Rumsfeld amerikai védelmi miniszterrel az iraki misszió meghosszabbításáról, ezért egyelőre az is bizonytalan, hogy a kormány milyen álláspontra kényszerül az iraki részvételünkkel kapcsolatban.
Míg a magyar kormányzat szerint nincs ok különösebb aggodalomra, az Ajman az-Zarkávi al-kaidás alvezér fenyegetésében szintén érintett Norvégia és Dél-Korea fokozott biztonsági intézkedéseket léptetett érvénybe már a hétvégén. Az ázsiai országban minden korábbinál magasabb szintű készültséget rendeltek el. A bevándorlásügyi tisztviselők felhatalmazást kaptak, hogy a repülőtereken és a tengeri kikötőkben a legkisebb gyanús jelre feltartóztassák, s kihallgatásra a rendőrségnek és a titkosszolgálatnak adják át a beutazókat. Közben Spanyolországot is újabb fenyegetés érte, noha csapatait már kivonta Irakból.
Megfigyelők szerint a Zarkávi által elmondottak különösen az iraki és afganisztáni missziókban szolgálatot teljesítők számára bírnak különös jelentőséggel. Az iraki magyar kontingens számára a Honvédelmi Minisztérium teljes hírzárlatot rendelt el, hogy az ott foganatosított biztonsági intézkedések ne kerüljenek nyilvánosságra – még a nemrég kinevezett új iraki sajtótiszt sem nyilatkozhatott a Magyar Nemzetnek. A lap úgy tudja: a szállításokat a magyar kontingens a terrorfenyegetések ellenére sem szünetelteti, de a lengyel kontingensparancsnokság elrendelte a fokozott felderítő tevékenységet a kijelölt útvonalakon, hogy egy esetleges – RPG rakétagránáttal, vagy rejtett pokolgéppel elkövetett – támadással ne lehessen megsebesíteni vagy túszul ejteni a katonákat. Megerősítették a magyarok al-hillahi táborát is, elrendelték a golyóálló mellények és sisakok állandó viseletét. Az Irakban szolgáló katonák felkészültek egy gerillatámadásra, és az iraki magyar külképviseletet is megerősített védelemben részesítik az erre a célra kiképzett és kiküldött magyar rendőrkommandó tagjai. Kérdéses azonban, hogy mennyire tudják megerősíteni a magyarországi kiemelt létesítmények és a laktanyák védelmét. A katonai objektumokat ugyanis október közepétől civil szolgálatokkal őriztetik, és ez nemzetbiztonsági kockázatot jelenthet.
Gondot okozhat az is, hogy a védelmi felülvizsgálat következményeként több mint 300 embert bocsátottak el a katonai felderítőktől. Ennek következményeként csorbulhatnak az operatív kapcsolatok, a hálózatokba már beépülhettek a nemzetközi terrorizmus képviselői.

Kifogták a legendás halat, Magyart – fotó