Carter Hamm dandártábornok a BBC-nek azt nyilatkozta, hogy a Fallúdzsa ellen november elején megindított támadás nyomán Moszulban felerősödött erőszakhullám nyomán a kialakult biztonsági helyzet következtében várhatóan nem lehet majd megtartani a január 30-án esedékes választásokat az észak-iraki város minden pontján. A helyzetet bizonytalanként értékelve a katonai vezető hozzátette, hogy ezen a téren az amerikai és iraki hatóságoknak még sok tennivalójuk van a megfelelő stabilitás érdekében.
Mint beszámoltunk róla, egy ideje egyre több szunnita politikai erő sorakozott fel a január végére kitűzött választások elhalasztása mellé, sőt múlt héten a volt iraki külügyminiszter, az Iraki Kormánytanács befolyásos tagja, Adnan Pasasi is azt mondta: legalább három hónappal el kellene halasztani a választásokat ahhoz, hogy meggyőzzék a szunnita vallási csoportokat és más politikai erőket, hogy ne bojkottálják a voksolást. A Független Demokrata párt vezetője azután mondta ezt, hogy a szunnita politikai erők már törvénymódosításokat is nyújtottak be a halasztás elérése érdekében.
Közben Irak-szerte folytatódnak az erőszakos akciók. Nemrégen arról számolt be a BBC, hogy Rahmadiban legalább12 ember vesztette életét és további 10 fő megsebesült, amikor autóba rejtett pokolgép robbant egy rendőrőrs előtt. Rahmadi az erőszakhullámtól legjobban sújtott úgynevezett iraki „szunnita háromszögben” fekszik. Kórházi források szerint a halottak és sérültek 90 százaléka rendőr – éppen fizetésük átvétele miatt sorakoztak a rendőrőrs épülete előtt, amikor a detonáció bekövetkezett.
Szamarrában már korábban öt iraki civil halt meg, amikor szintén autóba rejtett pokolgép robbant egy amerikai konvoj mellett. Bagdadban az amerikai erők több felkelőt megöltek és elfogtak egy kiterjedt akció során, amelyben két amerikai katona is meghalt.
Hungarian Christmas Market Among Europe’s Most Beautiful















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!