Kizárná bolgár tagját a NOB

Bolgár tagjának végleges visszavonulását követeli a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB), amely várhatóan a szervezet soron következő ülésén szólítja fel Ivan Szlavkovot a távozásra. A NOB bizonyítottnak tekinti, hogy Szlavkov megvesztegethető – értesült a NSO.

MNO
2004. 11. 28. 12:42
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A BBC brit közszolgálati televízió egyik, még augusztusban bemutatott egyik műsorában rejtett kamerával készített felvételeket vetített, amelyek igazolni látszottak: a 2012-es olimpia színhelyének eldöntése ügyében a Nemzetközi Olimpiai Bizottság tagjainak szavazatai igenis megvásárolhatók. A magukat üzletembereknek kiadó újságírók megbízásából Szlavkov segített volna a NOB-tagok megvesztegetésében.

A műsor után a NOB azonnali hatállyal felfüggesztette a bolgár Ivan Szlavkov tagságát, és visszavonta olimpiai akkreditációját. A bolgár sportdiplomata szeretné tisztázni magát a korrupció vádja alól.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.