A román-magyar megállapodás-tervezet két fontos kérdést tartalmaz, miszerint a jövőben Románia fizeti az esetleg Magyarországra áttelepülők után a nyugdíjat és a magyarországi sürgősségi betegellátás költségeit – emlékeztetett Áder János, a Fidesz frakcióvezetője. A megállapodással kapcsolatban Nyakó István az MSZP szóvivője azt mondta, hogy Romániának csak az uniós csatlakozás után lehet erről a kérdésről megállapodnia, Kórozs Lajos, a minisztérium politikai államtitkára pedig azt közölte, Románia kérte, hogy a magyar fél függessze fel a tárgyalásokat – idézte Áder János az elhangzott reakciókat.
Ezzel szemben Románia jelezte, december 6-10-e között meg lehet kötni a végleges megállapodást, mert igazodni kívánnak az uniós jogszabályokhoz, és készek elfogadni a tervezet végleges szövegét – hívta fel a figyelmet a Fidesz frakcióvezetője. Áder János elmondta: az érdemi egyeztetés megtörtént, ami megoldja az esetleg ide áttelepülő nyugdíjasok problémáját, az egészségügyi ellátást. Mind a két költséget a román fél fizeti, ezért a magyar társadalombiztosítás számára sem a nyugdíjfolyósítás, sem az egészségügyi ellátások folyósítása semmilyen terhet nem jelent majd a jövőben – hangsúlyozta.
Az ellenzéki politikus a kórház-privatizációval kapcsolatban elmondta: a népszavazásra feltett kérdés éppen arról szól, hogy maradjanak azok a javak állami, önkormányzati tulajdonban, amelyek most is állami és önkormányzati tulajdonban vannak. A kormány napok óta megalapozatlanul riogat, ezért a Fidesz büntető feljelentést tesz Rácz Jenővel szemben – fogalmazott Áder János. A román források közlései, a Külügyminisztérium szóvivőjének nyilatkozata, Rácz Jenő tegnap tett beismerése a kettős állampolgárságról, valamint a kórház-privatizáció kapcsán történő félretájékoztatása bizonyítja, hogy ilyen vezetéssel nem működhet tovább a Gyurcsány-kabinet – szögezte le a politikus.
Áder János kijelentette: a Fidesz felszólítja Gyurcsány Ferencet, hogy távolítsa el kormányából az alkalmatlanná vált Rácz Jenő egészségügyi minisztert és Korózs Lajost, a tárca államtitkárát. Úgy fogalmazott: ha Kórozs Lajos nem tudott arról, mi folyik a minisztériumban és ezért beszélt ostobaságokat, akkor azért kell mennie, ha pedig tudott arról, milyen egyezményeket kötött a tárca, de ennek ellenére félretájékoztatta a választókat, akkor azért kell mennie, mint ahogyan Rácz Jenőnek is.
Gyorgy Bakondi: Humanitarian Framing of Illegal Migration Has Eroded Europe's Safety















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!