BA-CA: alulteljesít a magyar gazdaság

A magyar gazdaság – jelentősen elmaradva az újonnan csatlakozott kelet- és közép-európai országoktól – 4,3 százalékkal bővült az idei év első negyedévében, azóta azonban lejtőre került a növekedés – áll a HVB-csoporthoz tartozó Bank Austria Creditanstalt legújabb elemzésében.

MNO
2004. 12. 15. 14:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A nyolc újonnan csatlakozott ország éves szintű GDP-növekedése a 2004. második negyedévi 5,3 százalékról a harmadik negyedévre 4,5 százalékra lassult, az utolsó három hónapban pedig már csak 4,2 százalék a BA-CA által prognosztizált átlagos bővülés.

Magyarország azonban ennél is rosszabbul teljesít: a második negyedévben 4,2, a harmadikban 3,7 százalékkal nőtt hazánk GDP-je, október-decemberre pedig 3,5 százalékot jósoltak a szakemberek. (Ezzel szemben Románia, aki várhatóan 2007-ben lesz az EU tagja, a harmadik negyedévben 9,9 százalékos GDP-erősödést produkált, s Lettország sem adta 9,2 százaléknál alább.)

Jó hír azonban, hogy míg számos lendületben lévő ország GDP-jét a fogyasztói kereslet hajtotta, addig Magyarországon 12,7 százalékkal nőtt éves szinten állóeszköz felhalmozás, ami a legjobb teljesítményt jelenti az újonnan csatlakozott országok között.

Magyarország ezen felül a harmadik helyen áll a közvetlen befektetések terén Lengyelország és Csehország mögött. Mindezek ellenére a 2005. év első két negyedéve során a magyar GDP várhatóan 3,4, illetve 3,6 százalékkal bővül majd éves szinten, szemben a nyolc ország átlagának 3,5, illetve 4,3 százalékával. (napi.hu)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.