Lefoglaltak egy híres gyűjteményt Olaszországban

Letartóztatták egy művészeti gyűjtemény olasz tulajdonosát, mert kiderült, hogy valamennyi darabot templomokból lopták el.

MNO
2004. 12. 06. 14:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kollekció több mint 300 vallásos szobrot, és ötven Jézust gyermekkorában ábrázoló szobrot tartalmaz. A Brescia-gyűjtemény vallási tárgyait – amelyek közül néhány 15. századi – tíz évvel ezelőtt már az egész világon bemutatták.

Az olasz rendőrség szerint a tulajdonosnő gyűjteménye feltehetőleg egész Dél-Olaszországból származó ereklyékből állt. (MobilPress/uno.hu)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.