Oszama bin Laden heroinpénzből tartja fenn magát

Szíria katonákkal és titkosszolgálatával segíti az iraki felkelőket, és lehetővé teszi területéről való támogatásukat, írja a The Washington Times. A lap közli azt is, hogy Oszama bin Laden afgán heroinpénzből tartja fenn magát. A The New Republic szerint a demokraták rosszul döntöttek, amikor a „karizmahiányos” Kerryt jelölték elnöknek.

Simon Zoltán
2004. 12. 07. 14:23
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

The Washington Times

Szíria nagyban nehezíti az iraki helyzet rendezését, írja egy terrorellenes szervezet két munkatársa és egy volt tengerészgyalogos ezredes. Már az iraki háború kezdete óta szíriai katonák harcolnak az irakiak oldalán, és még most is százszámra látni őket, írják a szakértők. Szaddám Husszein három rokona is Szíriában húzta meg magát, és onnan juttattak vissza a felkelőknek több millió dollárt. Emellett szíriai hírszerzők segítettek a felkelőknek célpontok azonosításával, logisztikai támogatást nyújtottak nekik, és segítettek a koalíciós erők elleni támadások megtervezésében.

Ugyancsak a Washington Timesban ír Mark Steven Kirk kongresszusi képviselő arról, hogy Oszama bin Laden afgán heroinpénzből finanszírozza meneküléssel telő életét, testőreit, és azzal fizet le pakisztáni hadurakat. A drogaspektust egy Pentagon tisztviselő is megerősítette. Kirk képviselő törvénytervezete pedig úgy próbál Bin Ladennek keresztbe tenni, hogy engedélyezi a külügyminisztériumnak, hogy pénzzel vagy egyéb módon, pl. traktorokkal jutalmazza a drogvezéreket lebuktatókat.

The New Republic

Nagy vita folyik a Demokrata Párton belül, írja a TNR szerkesztője. Egyesek szerint a párt csak rosszul választott, amikor a karizmahiányban szenvedő John Kerryt jelölte. A megoldás: legközelebb egy jobb jelöltet kell indítani. Vannak azonban, akik szerint a párttal van a gond. Ha ez igaz, akkor „még egy felettébb karizmatikus és tehetséges jelölt sem menti majd meg a demokratákat önmaguktól 2008-ban” – írja a szerkesztő.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.