Továbbra sincs elnöke a Duna Tv-nek

A Duna Televízió vezetésére kiírt harmadik pályázati forduló sem hozott eredményt, ugyanis a kuratórium elnöksége a 23 induló közül sem talált alkalmas személyt a Duna Tv elnöki posztjára. Többek szerint a kuratórium hozzáértése vált kérdésessé a döntés után.

Kisberk Szabolcs
2004. 12. 17. 9:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Harmadszor sem sikerült megválasztani a Duna Televízió elnökét, így a három alelnökből álló testület január 20-ig folytatja működését. Mint azt Bíró Sándor, a Hungária Televízió Közalapítvány Kuratóriumának elnöke elmondta, a kuratórium elnökségének nem sikerült elnökjelöltet állítania, mivel a huszonhárom pályázó egyike sem kapta meg a megválasztásához szükséges kétharmados többséget.

A Hungária Televízió Közalapítvány kuratóriumának határon túli tagjai és a civil szervezetek delegáltjai közleményt adtak ki, amelyben kijelentették, hogy a sajtószabadság és a demokrácia alapelvei megcsúfolásának tartják, hogy 14 évvel a rendszerváltozás után a politika ilyen súllyal beleavatkozik a média irányításába és működésébe.

Mint arról a harmadik forduló előtt a Magyar Nemzet beszámolt, fennáll a lehetősége annak, hogy háttéralku született a Fidesz és az MSZP között a Duna Televízió elnökségi posztjával kapcsolatban. A lapnak nyilatkozó, neve elhallgatását kérő médiaszakértő szerint a harmadik forduló eredménytelensége esetén igazolódhat az a vélemény, amely szerint a pártok stabilizálni kívánják azt az állapotot, hogy az adó három alelnökéből álló grémium irányítsa a televíziót.
A Hungária Televízió Közalapítvány kuratóriuma elnökségének szakértelme kérdőjelezhető meg, amennyiben a mostani 23 jelölt közül sem tudnak elnököt választani – fogalmazott a szakember. Egy neve elhallgatását kérő pályázó elmondta: nincs olyan hangulat az országban, hogy egy olyan kuratórium, amelyben mindkét nagy párt képviselteti magát konszenzusra juthatna. Szomorú, hogy ennyire túlpolitizált lett ez az ügy is. Nem vonom kétségbe a kurátorok jó szándékát, de valószínűleg olyan tanácsokat, esetleg utasításokat kapnak, hogy nem kell megegyezni – tette hozzá. Cselényi László, az Uránia Nemzeti Filmszínház igazgatója, filmrendező, aki szintén indult a tévéelnöki posztért elmondta, a világ szégyene lesz, ha most sem születik döntés, hiszen a 23 pályázó között legalább 15 komoly, a média világában számon tartott szakember van.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.