Szombaton 13 óra körül a tűzoltók segítségét kérte az Üllői úti Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika, hogy vonuljanak ki egy generátorral a kórház területére, és átmenetileg biztosítsák az intézmény áramellátását. Az elektromos hálózat felújítását végző cég ugyanis át akart kapcsolni a régi hálózatról az új rendszerre, a koraszülött és csecsemőosztályon azonban az inkubátorok, lélegeztető gépek és őrzőmonitorok egyetlen pillanatra sem állhattak le.
A tűzoltók kivonultak a helyszínre, és a generátor, valamint hosszabbítók segítségével kiépítették és működésbe helyezték az ideiglenes áramellátó rendszert. A kivitelező cég lekapcsolta a régi hálózatot, átkapcsolt az új rendszerre, ám az nem indult el. Ekkor visszakapcsoltak a régi hálózatra, de műszaki meghibásodás miatt az sem működött. Ekkor automatikusan be kellett volna lépnie az intézmény szünetmentes tápegységének, de az is elromlott.
A kivitelező cég felvette a kapcsolatot a berendezést beszerelő kft.-vel, azonban ők csak hétfőn küldtek volna szerelőt. Így a tűzoltók generátora szolgáltatta az áramot, hiszen a műszereknek folyamatosan működniük kellett. 21 óra elteltével a tűzoltók az elektromos művek segítségét kérték, akik – bár a belső hálózatok nem hozzájuk tartoznak – készséggel álltak rendelkezésre. Egy másik hálózatról mobil kapcsolószekrény segítségével a tűzoltók által kiépített kábelrendszeren át biztosítottak áramot a kórháznak, amíg az üzemzavar elhárul.
A tűzoltóknak mintegy 800 ezer forintjába került a segítség, amelyet természetesen nem hárítanak át a kórházra, viszont keresik a jogi lehetőségét annak, hogy kifizettessék a szünetmentes áramforrást beszerelő céggel.
Egy amerikai szenátor szerint ideje bekeményíteni














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!