Visszaesés a japán gazdaságban

Reményt keltő hónapok után újabban lassulni látszik a japán gazdaság is. A vezető makrogazdasági mutatók összetett mutatója rosszabbodó körülményeket jelzett előre a következő három hónapra: a kedden kiadott októberi mutató 20,0 pontra süllyedt a százas skálán a szeptemberi 33,3 pontról.

MNO
2004. 12. 07. 10:06
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szintén kedden megjelent kiskereskedelmi összesítés szerint a japán háztartások októberi kiadásai átlagosan 2,0-2,0 százalékkal csökkentek – 297 106 jenre (2882 dollár) – mind szeptemberhez képest, mind tavaly októberhez képest, változatlan áron.

A japán bruttó hazai össztermék növekedése minimálisra lassult már a harmadik negyedben, erősítve az aggodalmakat, hogy a világkereslet lanyhulása tovább fékezheti az exportorientált japán gazdaság növekedését.

A GDP 0,1 százalékkal nőtt a harmadik negyedben a második negyedévhez képest – közölte a japán kormány november közepén. Éves szintre átszámítva ez 0,3 százalékos növekedést jelent. (eBroker)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.