Deák István rendező tíz éve visszavonultan, harmóniában és nyugalomban élt a Balatonfelvidéken feleségével. Az alkotó 1931-ben Budapesten született, a Színművészeti és Filmművészeti Főiskolát 1949-ben kezdte el, tanulmányait pedig a Moszkvai Filmművészeti Főiskolán fejezte be. Hazatérve 1954 és 1956 között a Cirkusz és Varieté Vállalatnál dolgozott, 1957-ben az induló Magyar Televízióhoz került. Itt új műfaj született: az élő műsor műfaja. Elsősorban zenés műsorokat, revüket, szilveszteri műsorokat készített.
Több tévéfilmet rendezett: Tartalékos vőlegény, Pesti kellemetlenkedők, Felnőttjáték, Színészek a porondon, A dongó, Titkok éjszakája, Házassági évforduló címmel. Az 1961-es Csudapest című revüfilmje, amelyben „kivitte a revüt az utcára”, a svájci filmfesztiválon elismerésben részesült. Később politikai kabarékat is rendezett, Komlós Jánossal készítették Az érem harmadik oldala című műsort. Deák István nevéhez fűződik az Önök kérték ötlete is.
A nyolcvanas években eljött az MTV-től, s létrehozták az első magánszínházat, a Budai Kabarét, amelyet Kaposi Miklós szerkesztett. Dolgozott a Magyar Rádióban, rendezőként az Állami Bábszínházból ment nyugdíjba. Amikor eltűnt a televízióból, Szász Péter a Film, Színház, Muzsika című lapban tette fel a kérdést: „Hol van a lobogó hajú, Miskin-arcú Deák Pista?”
Az alkotó január 11-én hunyt el. Deák István kérésére hűséges társa, felesége, alkotótársa Deákné Sabján Éva otthonában őrzi a művész hamvait. Csendesen, nyugalomban, visszavonultan.
Zelenszkijt nem érdeklik a kritikák, tovább épül az ukrán diktatúra
